REKLAMA

Beata Kempa będzie reprezentowała premier na pogrzebie polskiego kierowcy, który zginął w Berlinie

  • Autor: PAP/JS
  • 29 grudnia 2016 18:04
Beata Kempa będzie reprezentowała premier na pogrzebie polskiego kierowcy, który zginął w Berlinie Szefowa KPRM Beata Kempa będzie reprezentować premier Beatę Szydło podczas piątkowego pogrzebu Łukasza Urbana (fot.:youtube.com)

• Szefowa KPRM Beata Kempa będzie reprezentować premier Beatę Szydło podczas pogrzebu Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, który zginął w zamachu Berlinie - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Pogrzeb Łukasza Urbana odbędzie się w piątek (30 grudnia) o godz. 12.00 w Baniach (Zachodniopomorskie).

"W imieniu pani premier na pogrzebie będzie obecna minister Beata Kempa. Pani premier podjęła decyzję o przyznaniu renty specjalnej dla rodziny. Pogrzeb i sprowadzenie ciała do kraju odbywają się na koszt państwa. Państwo włączyło się aktywnie w przygotowanie uroczystości związanych z pochówkiem Polaka, który zginął w wyniku zamachu w Berlinie" - powiedział Rafał Bochenek.

"To wielka tragedia, szczególna sytuacja, ze względu na okoliczności, w których zginął Polak" - dodał.

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego koszt pogrzebu mężczyzny zostanie pokryty przez Skarb Państwa.

Do tragedii doszło 19 grudnia wieczorem. 40-tonowa ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum na jarmarku na Breitscheidplatz w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50. Prokuratura podejrzewa, że sprawcą był poszukiwany listem gończym w całej Europie Tunezyjczyk Anis Amri. Jedną z ofiar jest polski kierowca ciężarówki, użytej do staranowania ludzi zgromadzonych na jarmarku. Amri został zastrzelony przez policjantów pod Mediolanem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA