REKLAMA

Beata Kempa o wypadku Andrzeja Dudy: Źle dbano o samochody

  • Autor: GP
  • 10 marca 2016 09:00
Beata Kempa o wypadku Andrzeja Dudy: Źle dbano o samochody Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (fot.:youtube.com)

• Beata Kempa uważa, że istnieją poważne zaniedbania, które trzeba naprawić w materii zabezpieczenia transportu VIP-ów.
• W ocenie polityk, opozycja gdy rządziła zaniedbywała kwestie bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie.

- Zastaliśmy Polskę w ruinie i to prawda - mówiła w rozmowie z dziennikarzami programu Wirtualnej Polski szefowa Kancelarii Premiera, Beata Kempa. Odpowiadała na pytanie o pękniętą oponę w limuzynie prezydenta Andrzeja Dudy.

- Jesteśmy kilka miesięcy (u władzy - przyp. red.), przejęliśmy budżet po poprzednikach, oceniamy zastany stan - mówiła Kempa, precyzując jak w jej ocenie mogło dojść do zaniedbań. - Przez lata były po macoszemu traktowane w ogóle kwestie bezpieczeństwa w naszym kraju - konkludowała polityk.

Po tych słowach Kempa zaatakowała administrację za czasów koalicji PO-PSL. Zarzuciła jej bagatelizowanie bezpieczeństwa obywateli, skoro nawet głowa państwa nie może liczyć na odpowiednią ochronę.

Przeczytaj: Co zawiera raport BOR o wypadku na A4 samochodu prezydenta?

- Na tym nie możemy oszczędzać - dodała. - Jeśli życie ludzkie, zwłaszcza prezydenta RP, jest narażone, to musimy z tym po prostu skończyć.

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że rząd poważnie rozważa zwiększenie możliwości transportowych BOR, co uzasadnia zbliżającymi się ważnymi wydarzeniami międzynarodowymi - szczytem NATO w Polsce i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, latem tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA