REKLAMA

Beata Kempa: Wniosek o wotum nieufności dla rządu to jakieś kopiuj-wklej

 • Autor: PAP/AT
 • 06 kwietnia 2017 10:00
Beata Kempa: Wniosek o wotum nieufności dla rządu to jakieś kopiuj-wklej Jesteśmy pokorni, ale wniosek o wotum jest naprawę słaby - powiedziała szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa. (fot.premier.gov.pl)

Wniosek o wotum nieufności dla rządu nie ma żadnych argumentów merytorycznych - powiedziała szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

• Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu jest skrajnie słaby - powiedziała Beata Kempa.

• Nie ma żadnych argumentów merytorycznych, kilka jest kompletnie chybionych - uważa szefowa Kancelarii Premiera.

• Przekonywała, że "jeśli ktoś podniesie rękę" za wnioskiem, to opowie się równocześnie za zniesieniem programów "Rodzina 500 plus" i "Mieszkanie plus" oraz za podwyższeniem wieku emerytalnego.

• Zmiany w rządzie nie są przewidywane - dodała.

Kempa stwierdziła w czwartek w TVP1, że wniosek o wotum nieufności jest "skrajnie słaby". Według niej "nie ma żadnych argumentów merytorycznych, kilka argumentów jest kompletnie chybionych, są jakieś takie kopiuj-wklej raczej bardziej z artykułów prasowych, nawet z konkretnych portali internetowych".

"Oczywiście jesteśmy pokorni, ale wniosek jest naprawę słaby" - zaznaczyła. Niemniej - jak zwróciła uwagę - jest to okazja do przypomnienia Polakom czasów, kiedy rządziła koalicja PO-PSL. "Jeżeli chcą Polacy powrotu do takiej Polski, czyli do Polski z czasów Platformy Obywatelskiej i PSL-u, to proszę bardzo, niech Ci posłowie podniosą rękę" - powiedziała Kempa.

Czytaj też: Wotum nieufności wobec rządu: 7 kwietnia Sejm zajmie się wnioskiem

Przekonywała, że "jeśli ktoś podniesie rękę" za wnioskiem, to opowie się równocześnie za zniesieniem programów "Rodzina 500 plus" i "Mieszkanie plus" oraz za podwyższeniem wieku emerytalnego.

Szefowa Kancelarii Premiera na pytanie, czy są przewidywane zmiany w rządzie, odpowiedziała: "To jest rolą pani premier i to pani premier ocenia na bieżąco prace ministrów, rozmawia z ministrami". Podkreśliła, że te decyzje - poza premier - będą też zależeć od zaplecza politycznego PiS.

"Premier Beata Szydło, jako premier Rzeczpospolitej Polskiej, ocenia prace ministrów. Póki co - z tego, co wiemy - nie przygotowuje żadnych zmian w rządzie" - wskazała Kempa.

Czytaj też: Augustyn: PiS rządzi chaosem w kraju i w Sejmie

Na pytanie o sytuację szefa MON Antoniego Macierewicza w rządzie, którego pozycja w rankingach nie jest wysoka, Kempa odpowiedziała: "To jest pokłosie tego, że miał bardzo trudną rolę do spełnienia". Wśród ważnych kwestii - podejmowanych przez ministra - wymieniła m.in. rozwiązanie WSI, zmiany w armii, uporządkowanie spraw uzbrojenia oraz sprowadzenie wojsk NATO do Polski.

"Każdy, kto potrafi realnie oceniać sytuację w kraju i za granicą, będzie wiedział, że taki minister będzie atakowany" - stwierdziła szefowa Kancelarii Premier.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło PO złożyła w Sejmie 24 marca. Kandydatem Platformy na premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. We wniosku PO szczegółowo opisuje zarzuty ugrupowania wobec zdecydowanej większości członków obecnej Rady Ministrów, w tym trzech wicepremierów: Mateusza Morawieckiego (jednocześnie ministra rozwoju i finansów), Piotra Glińskiego (resort kultury i dziedzictwa narodowego) oraz Jarosława Gowina (nauka i szkolnictwo wyższe).

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (co najmniej 231) na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera

Inicjatywa PO, mimo deklarowanego wsparcia części pozostałych klubów opozycyjnych, nie ma szans na powodzenie - PiS dysponuje Sejmie samodzielną większością 234 głosów. Platforma podkreśla, że celem wniosku jest przede wszystkim debata na temat polityki PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • Suweren 2017-04-06 11:23:04
  Drukuj Beata drukuj. Najsamwpierw wydrukuj a potem będziesz piskaćREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA