REKLAMA

Beata Mazurek: Obronimy rząd Beaty Szydło

  • Autor: PAP/AT
  • 16 listopada 2017 13:23
Beata Mazurek: Obronimy rząd Beaty Szydło Rząd PiS został powołany 16 listopada 2015 r. (Rząd Beaty Szydło, fot. twitter)

Konferencja lidera PO Grzegorza Schetyny, na której zażądał dymisji szefowej rządu Beaty Szydło była obrzydliwa i haniebna - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Schetyna powiedział w czwartek (16 listopada), że rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości. Zapowiedział, że jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, PO razem z Nowoczesną i PSL, zgłosi w przyszłym tygodniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

"Używając słów Schetyny powiem, że ta konferencja była obrzydliwa i haniebna, niegodna polskiego polityka" - powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie Mazurek, odnosząc się do oświadczenia szefa PO.

"Oczywiście obronimy rząd pani premier Beaty Szydło i odrzucimy wniosek o konstruktywne wotum nieufności" - zapewniła Mazurek.

Odrzucimy wniosek o konstruktywne wotum nieufności - powiedziała rzeczniczka PiS (Beata Mazurek, fot.pis.org.pl)

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) ocenił, że Platforma skompromitowała się głosowaniem "przeciwko Polsce" w Parlamencie Europejskim. Skala tej kompromitacji - mówił - "jest tak wielka, że naprawdę trudno jest to skomentować, trudno jest wyrazić przerażenie, jak polscy politycy mogą powtarzać, wygłaszać podobne brednie".

"Słyszeliśmy tutaj o faszyzacji. Schetyna, wydaje mi się, ma maturę; jak można takie rzeczy w ogóle opowiadać publicznie?" - zastanawiał się Terlecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PISdokracja 2017-11-16 16:38:42
    Obrzydliwe jest prawie wszystko co robi PIS i tylko niektóre działania opozycji. PIS zdecydowani zwycięża w rankingu obrzydliwości.
  • Konserwa 2017-11-16 16:31:26
    Rozumiem, że Gazeta Wyborcza uporała się z mową nienawiści w zamieszczanych (moderowanych) komentarzach pod swoimi nacechowanym pokojowo artykułami?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA