REKLAMA

Beata Mazurek wyraziła zadowolenie PiS z decyzji Sądu Najwyższego ws. Kamińskiego

  • Autor: PAP/GP
  • 01 sierpnia 2017 12:51
Beata Mazurek wyraziła zadowolenie PiS z decyzji Sądu Najwyższego ws. Kamińskiego Poseł Beata Mazurek jest posłem w ścisłym trzonie polityków PiS. Piastuje rolę rzecznika prasowego formacji. (fot.:youtube.com)

- Dobrze się stało, że Sąd Najwyższy podjął decyzję o zawieszeniu postępowania kasacyjnego w sprawie b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego - powiedziała we wtorek (1 sierpnia) rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Komentując ogłoszoną rano przez Sąd Najwyższy decyzję, Mazurek stwierdziła jednocześnie na briefingu w Sejmie, że w PiS spodziewano się, iż jeśli Sąd Najwyższy będzie literalnie trzymał się przepisów prawa, takie będzie jego rozstrzygnięcie.

SN zdecydował o zawieszeniu rozpatrywania sprawy kasacyjnej Mariusza Kamińskiego (dziś - ministra koordynatora służb specjalnych) i innych b. szefów CBA do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Konstytucyjny sprawy sporu kompetencyjnego między SN a prezydentem w sprawie prawa łaski.

SN powołał się na art. 86 par. 1 ustawy o organizacji i trybie postępowania przed TK, który stanowi:

- Wszczęcie postępowania przed Trybunałem powoduje zawieszenie postępowań przed organami, które prowadzą spór kompetencyjny. O zawieszenie postępowania wnosił Prokurator Generalny; podobny wniosek złożyła też obrona.

Wtorkowa decyzja oznacza, że 9 sierpnia SN nie zbada kasacji na niekorzyść Kamińskiego i pozostałych b. szefów CBA.

- Spodziewaliśmy się, że takie rozstrzygnięcie będzie, jeśli SN będzie literalnie trzymał się przepisów prawa, bowiem ustawa o organizacji i trybie działania TK w art. 86 paragraf 1 mówi, że jeśli TK bada pewne rozstrzygnięcia, to zawieszane są postępowania przed innymi organami, i tak się stało w tym przypadku - powiedziała Mazurek na briefingu.

- Mam nadzieję, że wszyscy spokojnie na to orzeczenie TK w tej kwestii będziemy czekać - dodała rzeczniczka PiS.

Zaznaczyła, że - jej zdaniem - dobrze się stało, że sędziowie podjęli decyzję o zawieszeniu postępowania ws Kamińskiego i innych b. szefów CBA.

- Prezydent miał prawo zastosować prawo łaski wobec Mariusza Kamińskiego, zdaniem wielu prawników może to robić w dowolnym momencie i tak też się stało - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ktośakuratdzwonił 2017-08-01 13:29:08
    I tutaj w niniejszym artykule jest zawarta nie tylko szara ale nawet czarna propaganda przeciwko PiS. Nieważne jest co powiedziała Mazurek i jej wypowiedź też jest zmanipulowana ale ważne jest, że SN zawieszając postępowanie p-ko Kamińskiemu - złamał prawo. I tego już nie napisaliście, domyślam się, tylko po to aby już jutro i po jutrze napisać artykuł krytykujący panią Mazurek i PiS, że wypowiadają się nie do rzeczy, czyli chcecie zrobić to o czym wcześniej napisałem, że uprawiacie szarą i czarną propagandę przeciwko PiS a gloryfikujecie POkrętaczy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA