REKLAMA

Beata Mazurek z PiS zapowiedziała kolejne konsultacje liderów partii w kwestii kryzysu konstytucyjnego

  • Autor: PAP/GP
  • 04 maja 2016 14:47
Beata Mazurek z PiS zapowiedziała kolejne konsultacje liderów partii w kwestii kryzysu konstytucyjnego (fot.:wikipedia.org/domena publiczna)

• W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie liderów partii na temat projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała w środę (4 maja) rzecznik klubu Beata Mazurek.
• Według niej prace nad projektem mogą ruszyć na kolejnym posiedzeniu Sejmu.

- W przyszłym tygodniu marszałek Kuchciński zaprosi liderów partii politycznych na to, aby przyszli na spotkanie i aby odbyła się dyskusja na temat propozycji, którą my złożyliśmy. Następnie ta ustawa będzie w normalnym trybie procedowana przez Sejm - mówiła Mazurek na briefingu w Sejmie.

Dopytywana o termin spotkania powiedziała, że spotkanie na pewno odbędzie się w przyszłym tygodniu, nie wskazała jednak konkretnej daty.

- Sądzę, że po tym spotkaniu, na być może kolejnym posiedzeniu Sejmu będziemy chcieli procedować naszą ustawę o TK, jeśli oczywiście będzie taka decyzja Konwentu - dodała.

Lider PiS Jarosław Kaczyński nie po raz pierwszy zaprasza innych liderów na rozmowę o Trybunale, źródło: twitter.com/pisorgpl

Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowane jest w dniach 11-13 maja.

PiS złożył w piątek w Sejmie projekt ustawy o TK. Według projektu m.in. rozprawa w pełnym składzie wymagałaby udziału co najmniej 11 z 15 sędziów, a zasada rozpatrywania spraw według kolejności wpływu nie dotyczyłaby m.in. wniosków ws. ustawy o TK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA