REKLAMA

Beata Mazurek: Żeby projekt prezydenta mógł być procedowany, musi on podpisać ustawę o KRS

  • Autor: PAP/JS
  • 18 lipca 2017 20:17
Beata Mazurek: Żeby projekt prezydenta mógł być procedowany, musi on podpisać ustawę o KRS Beata Mazurek (fot.youtube.com)

Nie mówimy "nie" inicjatywie prezydenta Andrzeja Dudy, ale żeby projekt prezydenta mógł być procedowany, musi on podpisać nowelę ustawy o KRS - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała, że propozycja prezydenta nie była uzgodniona z PiS.

Andrzej Duda oświadczył we wtorek, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak zapowiedział, proponuje, by członków KRS Sejm wybierał większością 3/5 głosów. Prezydent dodał, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym w jej obecnym kształcie, jeśli Sejm nie uchwali jego projektu ustawy ws. KRS.

"Propozycja pana prezydenta nie była uzgodniona z PiS. Jest to jego inicjatywa własna, do której absolutnie ma prawo" - mówiła Mazurek.

"Natomiast my tej inicjatywie nie mówimy nie. Niemniej, aby ona mogłaby być procedowana i realizowana to prezydent musi podpisać ustawę o KRS-ie. Wtedy, kiedy ją podpisze będziemy procedować poprawkę, o której dzisiaj mówił" - dodał. 

"Projekt zmian w ustawie o KRS zgłoszony przez prezydenta może być procedowany bez konieczności podpisywania przez Andrzeja Dudę uchwalonej wcześniej przez Sejm noweli o KRS" - odpowiedział prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński.

"Liczymy, że projekt o KRS zgłoszony przez prezydenta będzie szybko procedowany" - podkreślił. "Gdy zostanie on uchwalony, to wtedy prezydent może podpisać w krótkim czasie obie nowele o KRS" - dodał

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA