REKLAMA

Beata Szydło: 1,5 mln zł na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii

  • Autor: PAP/JS
  • 01 marca 2017 14:16
Beata Szydło: 1,5 mln zł na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii Jak mówiła Szydło, polski rząd chce, by pomoc trafiała tam, gdzie jest najbardziej oczekiwana, czyli tam, gdzie żyją potrzebujący, na odbudowę szpitali, domów i szkół. (fot. kancelaria premiera/twitter)

• Podpisałam zarządzenie o przekazaniu 1,5 mln zł z rezerwy na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii - poinformowała premier Beata Szydło.
• Jak dodała, w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu na Bliskim Wschodzie.

"Podjęłam decyzję o tym, żeby przeznaczyć 1,5 mln zł; dzisiaj podpisałam takie zarządzenie - z rezerwy - które przeznaczamy na pomoc humanitarną, na odbudowę i wsparcie szpitali, w których będą mogły być leczone ofiary wojny w Syrii" - powiedziała premier na konferencji prasowej.

"Od początku działania rządu PiS dostrzegamy konieczność pomocy humanitarnej dla ofiar konfliktu na Bliskim Wschodzie. Rząd angażuje się w tę pomoc bardzo aktywnie" - dodała.

Poinformowała, że w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku tego konfliktu. "Aktywnie włączamy się w świadczenie pomocy i wsparcie inicjatyw humanitarnych w Syrii czy w krajach ościennych takich jak Liban, gdzie jest realizowana realna pomoc" - powiedziała szefowa rządu.

"Chcę zapewnić, że polski rząd będzie kontynuował te działania. W tym roku mamy zabezpieczone jeszcze większe środki na realizację tego typu pomocy" - dodała. 

Jak mówiła Szydło, polski rząd chce, by pomoc trafiała tam, gdzie jest najbardziej oczekiwana, czyli tam, gdzie żyją potrzebujący, na odbudowę szpitali, domów i szkół. "Przystępujemy do bardzo ważnej, niezwykle potrzebnej inicjatywy Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Polski rząd włącza się w tę inicjatywę i to działanie stowarzyszenia na pomoc dla ofiar konfliktu syryjskiego" - powiedziała premier na wspólnej konferencji prasowej z szefem stowarzyszenia ks. prof. Waldemarem Cisłą.

Zdaniem Szydło to bardzo ważny polski projekt. "Najważniejsze jest to, że to jest polska pomoc, która będzie kierowana właśnie dla ogarniętej wojną Syrii" - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • JA 2017-03-01 19:27:04
    1,5 MLN NA SZPITALE /EKSTRA/ W PORÓWNANIU/ /NOWY/ DO 3 MLN NA SAMOCHÓDREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA