REKLAMA

Beata Szydło: 21 grudnia polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe w Warszawie

  • Autor: PAP/JS
  • 29 września 2017 17:17
Beata Szydło: 21 grudnia polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe w Warszawie Premier Beata Szydło na konferencji w trakcie szczytu cyfrowego UE w Tallinie nawiązała do swojej wcześniejszej rozmowy z szefową brytyjskiego rządu (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

21 grudnia w Warszawie odbędą się polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe - poinformowała premier Beata Szydło, która w piątek (29 września) w Tallinie spotkała się z szefową brytyjskiego rządu Theresą May. Rozmowa szefowych obu rządów dotyczyła m.in. Brexitu.

Premier na konferencji w trakcie szczytu cyfrowego UE w Tallinie nawiązała do swojej wcześniejszej rozmowy z szefową brytyjskiego rządu. Jak mówiła, rozmowa dotyczyła m.in. propozycji dotyczących Brexitu, które May złożyła podczas wystąpienia w ubiegłym tygodniu we Florencji, a także kwestii pracowników delegowanych.

"Była to kontynuacja mojej rozmowy z panią premier z początku tygodnia, gdy rozmawiałyśmy telefonicznie" - zaznaczyła premier.

Poinformowała, że w czasie spotkania została potwierdzona data konsultacji międzyrządowych - które odbędą się 21 grudnia w Warszawie. Poprzednie polsko-brytyjskie konsultacje odbyły się pod koniec zeszłego roku w Londynie.

W zeszłym tygodniu brytyjska premier wygłosiła we Florencji przemówienie, w którym przedstawiła swoją wizję przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po zaplanowanym na marzec 2019 wyjściu ze Wspólnoty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA