REKLAMA

Beata Szydło: Centralny Port Lotniczy sprawi, że Polska będzie punktem centralnym w naszej części Europy

  • Autor: PAP/AT
  • 21 marca 2017 10:26
Beata Szydło: Centralny Port Lotniczy sprawi, że Polska będzie punktem centralnym w naszej części Europy Budowa Centralnego Portu Lotniczego została pozytywnie zaopiniowana przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Centralny Port Lotniczy to projekt pokazujący, że Polska jest państwem dynamicznie się rozwijającym i nie ustępującym najszybciej rozwijającym się państwom - powiedziała premier Beata Szydło.

"To jest ważny projekt cywilizacyjny. Nie tylko ważna inwestycja ze względu na to, że może mieć bardzo pozytywny wpływ na polską gospodarkę, nie tylko na to, że będziemy tutaj tym punktem centralnym w naszej części Europy, które może nas łączyć z różnymi częściami świata, ale to jest też taki projekt pokazujący, że Polska jest państwem dynamicznie się rozwijającym i nie ustępującym najszybciej rozwijającym się państwom" - podkreśliła premier, pytana w Polsat News o plany budowy CPL.

Beata Szydło odniosła się również do doniesień o planach budowy Centralnego Dworca Kolejowego, o którym mówił wicepremier Jarosław Gowin. "To jest z serii właśnie takich newsów, które nie są uzgodnione. Bardziej może rzucane jako swoje pomysły. Nie jest to projekt rządu na pewno" - zaznaczyła.

Budowa Centralnego Portu Lotniczego w zeszłym tygodniu została pozytywnie zaopiniowana przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Aviator Amator 2017-03-21 14:56:15
    Centralny Port Lotniczy sprawi że wydamy kilka miliardów złotych a wszyscy będą dalej latać przez Frankfurt, Londyn i Amsterdam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA