REKLAMA

Beata Szydło: Gwarancje wsparcia dla rodzin i wieku emerytalnego w konstytucji

  • Autor: PAP/AT
  • 20 maja 2017 11:52
Beata Szydło: Gwarancje wsparcia dla rodzin i wieku emerytalnego w konstytucji PiS stawia sobie za cel, by 2019 r. mieć większość konstytucyjną (Beata Szydło, fot. wybierzpis.org.pl)

Gwarancje wsparcia dla rodzin i gwarancje wieku emerytalnego chciałaby zapisać w konstytucji premier Beata Szydło.

W wywiadzie dla "Super Expressu" szefowa rządu powiedziała, że PiS stawia sobie za cel, by 2019 r. mieć większość konstytucyjną.

Na pytanie w jakim kierunku trzeba zmieniać polską konstytucję Szydło powiedziała, że propozycja prezydenta skonkretyzuje się w najbliższym czasie. "Wtedy będzie można coś więcej na ten temat powiedzieć. Niemniej, żeby zmienić konstytucję, trzeba mieć taką możliwość. To znaczy trzeba mieć większość konstytucyjną i to jest cel, który musimy sobie postawić jako obóz polityczny, by w 2019 r. taką większość mieć" - odpowiedziała.

Czytaj też: PiS poprze projekt ws. referendum konstytucyjnego

Dodała, że dostrzega obszary, w których ustawa zasadnicza wymaga korekty. "Każdy polityk zdaje sobie sprawę, że istnieją kwestie, które trzeba doprecyzować. Osobiście chciałabym, aby zapisać w konstytucji gwarancje wsparcia dla rodzin czy też gwarancje wieku emerytalnego - czyli tych projektów, które wprowadziliśmy w życie, a które PO po dojściu do władzy zlikwiduje" - mówi premier.

Premier mówi również o tym, że miesięcznice smoleńskie służą upamiętnieniu katastrofy oraz, że jest wiele ośrodków, które chcą, by Smoleńsk został zapomniany. "Jeżelibyśmy nie organizowali miesięcznic smoleńskich i nie mówili o tym, co się wydarzyło, o potrzebie upamiętnienia ofiar i wyjaśnienia tej katastrofy, to jest tak wiele różnych ośrodków opiniotwórczych, które zabiegają o to, żeby zupełnie zapomnieć Smoleńsk, że po prostu do tego by doszło" - wyjaśniła.

Zapytana o rekonstrukcję rządu Szydło powiedziała, że w tej chwili nie ma takiej potrzeby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • umownyśmieć 2017-05-21 16:19:55
    Jak Tusk razem ze wszystkimi POkrętaczami wróci do władzy to oczywiście oskarży PiS o "niegospodarność" i wszystko skreśli, nawet płace minimalne i z powrotem będziemy pracować na umowy "śmieciowe" za 600 zł miesięcznie, co przeszedłem w ochronie w latach 2008 - 2014.
  • m1 2017-05-21 02:36:50
    Zapiszmy jeszcze minimalną płacę w konstytucji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA