REKLAMA

Beata Szydło mówiła w Parlamencie Europejskim o Trybunale i mediach w Polsce

  • Autor: PAP/GP
  • 19 stycznia 2016 17:49
Beata Szydło mówiła w Parlamencie Europejskim o Trybunale i mediach w Polsce Szydło: Może dla państwa to jest dziwne, ale Polska ciągle boryka się jeszcze z problemami (fot. twitter.com)

· Premier zaznaczała, że Polacy jako naród szczycą się europejskim dziedzictwem i chcą w nim uczestniczyć.
· Podkreślała, że Polacy musieli walczyć o wyrażanie swoich opinii i budowanie własnej państwowości.
· Tłumaczyła kroki podejmowane w kraju przez większość rządzącą wobec Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych.

Premier Beata Szydło przemawiała we wtorek (19 stycznia) zabrała głos w debacie, którą zwołał w Parlamencie Europejskim przewodniczący Martin Schulz.

- Polacy są otwarci, by wspierać Europę w trudnych decyzjach, jesteśmy częścią Europy, to dla nas wartość - powiedziała premier Beata Szydło. - Polacy są otwarci, by wspierać Europę w trudnych decyzjach, Polacy są otwarci, by wspierać Europę w podejmowaniu tych wyzwań. Jesteśmy częścią Europy, to dla nas olbrzymia wartość - mówiła Szydło.

Podkreśliła, że polska historia jest bardzo trudna.

- To jest historia, która znaczyła naszą drogę do dnia dzisiejszego. Nasi ojcowie, nasi dziadowie przelewali krew za to, byśmy mogli cieszyć się wolnością, byśmy mogli być częścią (...) zjednoczonej Europy, ale też przelewali krew za wolność innych narodów europejskich - mówiła szefowa polskiego rządu.

Podkreślała, że Polacy przez wiele lat musieli walczyć o wyrażanie swoich opinii i budowanie własnej państwowości.

- Wywalczyliśmy to i nie damy sobie tego odebrać. Bo to jest idea, której nauczyła nas zjednoczona Europa. Jesteśmy Europejczykami, jesteśmy z tego dumni - powiedziała.

Szydło mówiła też, że podczas niedawnych wyborów parlamentarnych Polacy wybrali jej partię i program, który ona przedstawiła. Jak podkreśliła, program ten jest przede wszystkim skierowany do tych obywateli, którym po tych latach transformacji i uczestnictwa w UE nie najlepiej się w Polsce żyje.

- Może dla państwa to jest dziwne, ale Polska - choć w UE, choć to duży kraj - ciągle boryka się jeszcze z takimi problemami jak duże bezrobocie wśród młodych ludzi, jak niskie zarobki wśród młodych ludzi, wiele polskich dzieci ciągle jeszcze marzy o tym, by jedyny ciepły posiłek zjeść w szkole, są w Polsce Emeryci, którzy połowę swojej emerytury muszą wydawać na leki i bardzo często muszą dokonywać dramatycznych wyborów: czy wykupić receptę, czy też opłacić rachunki - powiedziała Szydło. - Taka rzeczywistość też jest w Polsce - zaznaczyła.

Polska premier mówiła, że Polska czuje się częścią Unii Europejskiej.

- Byliśmy, jesteśmy i będziemy częścią Europy, tej Europy rozwijającej się, Europy równych szans. Tak sobie wyobrażamy Europę, że Europa będzie szanowała wszystkich Europejczyków, będzie troszczyła się o rozwój wszystkich państw, które ją budują - mówiła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA