REKLAMA

Beata Szydło: Negocjacje związane z Brexitem nie będą łatwe

  • Autor: PAP/AT
  • 23 marca 2017 09:15
Beata Szydło: Negocjacje związane z Brexitem nie będą łatwe Unia Europejska i Wielka Brytania będą musiały współpracować - powiedziała premier (Beata Szydło,fot.premier.gov.pl)

Unia Europejska i Wielka Brytania będą musiały ze sobą współpracować i umiejętność znalezienia w tej chwili konsensusu w tych negocjacjach będzie w przyszłości rzutowała na powodzenie tych relacji - powiedziała premier Beata Szydło.

• Na 29 marca planowane jest ogłoszenie rozpoczęcia Brexitu i związanych z tym negocjacji.

• Unia Europejska i Wielka Brytania będą musiały współpracować - powiedziała premier Beata Szydło odnosząc się do planowanego rozpoczęcia Brexitu.

• Konieczne jest znalezienie kompromisu - dodała

W poniedziałek (29 marca) rząd w Londynie powiadomił unijne instytucje, że 29 marca brytyjska premier Theresa May wyśle do Brukseli oficjalny list informujący o zamiarze opuszczenia Wspólnoty przez Wielką Brytanię. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział zwołanie na 29 kwietnia szczytu 27 państw UE, by przyjąć wytyczne do negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu.

"Unia Europejska i Wielka Brytania będą musiały ze sobą współpracować i umiejętność znalezienia w tej chwili konsensusu w tych negocjacjach będzie w przyszłości rzutowała na powodzenie tych relacji" - powiedziała Szydło w rozmowie na antenie TVN24.

Czytaj też: Brexit bez unijnego rynku dla Wielkiej Brytanii

Podkreśliła, że negocjacje związane z Brexitem nie będą łatwe. "To będą negocjacje, w których trzeba będzie potrafić znaleźć kompromis pomiędzy interesem państw członkowskich a Wielką Brytanią. Tak poukładać te wzajemne relacje, by w przyszłości interesy obywateli Unii Europejskiej, w tym również Polski, były w pełni zabezpieczone na Wyspach Brytyjskich" - mówiła premier.

"Dla Polski bardzo ważne i istotne jest to, że Wielka Brytania jest i będzie ważnym partnerem dla Polski. Tak samo dla Unii Europejskiej" - zaznaczyła.

Dodała też, że wizyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Londynie i jego spotkanie z szefową rządu Wielkiej Brytanii Theresą May będzie dotyczyć m.in. Brexitu. "Polska będzie współpracowała z Wielką Brytanią tak jak i w tej chwili, nie tylko w ramach Unii Europejskiej, ale przecież łączą nas też stosunki bilateralne; jesteśmy też partnerem w NATO" - mówiła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • emigrant 2017-03-23 12:09:57
    Już kombinujecie jak tu ściągnąć Polaków do kraju? Już ingerujecie w ich wolność? A co macie im do zaoferowania? 500+ dla patologii? Po co "jaśnie panisko" pojechał do Londynu? Decydować za wolnych Polaków w UK? Nie macie prawa nic decydować w tym temacie!!! Polacy za granicą - trzymajcie się i walczcie z PIS!!!
  • Prezes Uber Alles 2017-03-23 10:46:07
    Jakże siermiężne są te rządy. najpierw Prezes leci do Londynu, później Premier broni interesów Wielkiej Brytanii. Nie ma wątpliwości kto tu rządzi:-)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA