REKLAMA

Beata Szydło odpierała zarzuty w czasie debaty w Parlamencie Europejskim

  • Autor: PAP/GP
  • 19 stycznia 2016 19:48
Beata Szydło odpierała zarzuty w czasie debaty w Parlamencie Europejskim Szydło oceniła, że spór o TK ma charakter polityczny i powinien być rozwiązany w Polsce. (fot. twitter.com/PremierRP)

· Trybunał Konstytucyjny ma się w Polsce bardzo dobrze, a Konstytucja dla Polaków to świętość - zadeklarowała premier Beata Szydło w Parlamencie Europejskim.
· Oceniła ponadto, że zmiany, do których doszło w mediach publicznych, w niczym nie naruszają europejskich standardów.

- Nie doszło w ostatnim czasie do złamania konstytucji w Polsce - zapewniła Szydło. Jak dodała, Trybunał Konstytucyjny ma się w Polsce bardzo dobrze, a Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie dążyło do zdominowania Trybunału.

- Co więcej, nigdy nie chcieliśmy większości w Trybunale. Naszym dążeniem było jedynie zapewnienie równowagi. Zgadzamy się, ażeby 8 z 15 sędziów było wskazanych przez opozycję. To jest pozytywna zmiana podejścia do postrzegania praw opozycji, która radykalnie odróżnia nas od naszych poprzedników - mówiła premier.

Szydło oceniła ponadto, że spór o TK ma charakter polityczny i powinien być rozwiązany w Polsce na gruncie porozumienia i kompromisu politycznego.

Premier zaznaczyła, że zmiany w polskich mediach publicznych w niczym nie naruszają europejskich standardów dotyczących publicznych nadawców.

- Co więcej, rozpoczęte przez nas zmiany są próbą przywrócenia mediom publicznym w Polsce autentycznego charakteru apolityczności i bezstronności - przekonywała.

Szydło zadeklarowała też, że Polska chce być championem Unii Europejskiej.

- Jestem głęboko przekonana, że w dialogu i porozumieniu będziemy wspólnie budowali dobrą przyszłość Unii Europejskiej - zakończyła swoje wystąpienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA