REKLAMA

Beata Szydło odwiedziła Nowy Jork i złożyła kwiaty pod pomnikiem 11 września

  • Autor: PAP/GP
  • 21 kwietnia 2016 14:42
Beata Szydło odwiedziła Nowy Jork i złożyła kwiaty pod pomnikiem 11 września (fot.:twitter.com/PremierRP)

Od złożenia kwiatów pod pomnikiem ofiar zamachu na World Trade Center premier Beata Szydło rozpoczęła w czwartek wizytę w Nowym Jorku.

Premier oddała hołd ofiarom zamachu z 11 września 2001 roku. Odwiedziła Ground Zero - miejsce, w którym stały gmachy WTC.

Następnie premier Szydło odwiedzi gmach nowojorskiej giełdy. Będzie uczestniczyć w otwarciu sesji. Premier spotka się z prezes ds. operacyjnych giełdy Susan Cunningham.

Później weźmie udział w polsko-amerykańskim forum biznesowym w konsulacie RP. W czwartek premier spotka się też z przedstawicielami polonijnych mediów.

W piątek Beata Szydło w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych weźmie udział w uroczystości podpisania paryskiego porozumienia klimatycznego.

Przeczytaj: Nowy sondaż pokazuje jak Polacy oceniają pracę szefowej rządu

W sobotę premier Szydło odwiedzi Doylestown, miasto w stanie Pensylwania, znane między innymi ze względu na ważny ośrodek polonijny w Stanach Zjednoczonych - Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, nazywane Amerykańską Częstochową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA