REKLAMA

Beata Szydło oficjalnie powitała szefa brytyjskiego rządu

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 grudnia 2015 09:15
Beata Szydło oficjalnie powitała szefa brytyjskiego rządu Beata Szydło powitała w KPRM Davida Camerona (fot. twitter)

Szef brytyjskiego rządu przyleciał do Warszawy. Powitała go w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Beata Szydło.

Kancelaria Premiera zamieściła na Twitterze zdjęcie z oficjalnego powitania szefa brytyjskiego rządu przez premier Beatę Szydło.

fot. Twitter.com

David Cameron przyleciał do Warszawy 9 grudnia. Swoją dwudniową wizytę rozpoczął uroczystą kolacją z premier Beatą Szydło. Wizyta odbywa się z inicjatywy strony brytyjskiej, w ramach cyklu spotkań premiera Camerona z głównymi partnerami europejskimi w sprawie postulowanych przez Wielką Brytanię reform Unii Europejskiej.

Na dzisiaj przewidziane jest spotykanie szefów rządu polskiego i brytyjskiego. Następnie David Cameron i Beata Szydło mają rozmawiać z dziennikarzami. Po zakończeniu tej części, szef brytyjskiego rządu uda się do Pałacu Prezydenckiego na rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Podczas wizyty Camerona w Polsce mają być omawiane kwestie bezpieczeństwa oraz relacje UE -Rosja. Wśród poruszanych tematów znajdzie się także problematyka kryzysu migracyjnego oraz stosunki bilateralne między oboma krajami, w tym zagadnienia związane z Polakami w Wielkiej Brytanii.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Chachar 2015-12-10 21:23:57
    Uzgadniali jak po angielsku wyjść z UE . Cameron przynajmniej mówi to otwarcie, a Szydło w patriotycznych półsłówkach.
  • eee 2015-12-10 11:03:57
    To flagi unijne w tle wróciły? Chwilowo nie są be?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA