REKLAMA

Beata Szydło: Rząd nie godzi się by Polska była dyskredytowana w kraju i za granicą

  • Autor: PAP/AT
  • 08 września 2017 12:26
Beata Szydło: Rząd nie godzi się by Polska była dyskredytowana w kraju i za granicą Wiedza prawna jest wiedzą trudną, więc im więcej będzie informacji merytorycznych, w sposób prosty tłumaczących sens tej reformy, tym lepiej - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.twitter.com/PremierRP)

Głównym założeniem Polskiej Fundacji Narodowa jest to, by cały świat dowiedział się prawdy o Polsce - powiedziała premier Beata Szydło. Szef PFN Cezary Jurkiewicz skomentował, że działania w kraju doprowadziły do podważenia wizerunku Polski.

"Nie zaniedbamy swojego obowiązku - jako Fundacja spełnimy wszystkie wymagania, związane ze statutem i będziemy wypowiadali się o prawdzie na temat Polski" - zadeklarował szef Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz, prezentując szczegóły kampanii informacyjnej dot. reformy wymiaru sprawiedliwości.

Poinformował, że Fundacja ma zamiar, w swej akcji informacyjnej, wykorzystać "typowe metody przy kampanii medialnej", takie jak bilbordy, strony internetowe, a także kampanię telewizyjną.

Jurkiewicz potwierdził, że kampania PFN prowadzona będzie nie tylko za granicą, ale też w kraju.

"Nie mogliśmy skierować kampanii tylko na zewnątrz, dlatego że to działania w kraju doprowadziły do podważenia wizerunku Polski. Dlatego kampania będzie kierowana również i skierowania do opinii publicznej w Polsce, a następnie na zewnątrz, za granicą" - tłumaczył szef PFN.

Czytaj też: Premier: Chcemy by wymiar sprawiedliwości służył obywatelom

"Rząd nie będzie się zgadzał, by Polska była w jakikolwiek sposób dyskredytowana w kraju i za granicą. Po to między innymi powstała Polska Fundacja Narodowa. Głównym założeniem Fundacji jest to, by cały świat dowiedział się prawdy o Polsce" - powiedziała z kolei premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej.

Przekonywała, że informacje o reformie wymiaru sprawiedliwości warto przekazać wszystkim, którzy czują się w tej kwestii niedoinformowani. "Wiedza prawna nie jest powszechna i jest wiedzą trudną, więc im więcej będzie dodatkowych informacji merytorycznych, w sposób prosty tłumaczących sens tej reformy, tym będzie lepiej" - podkreśliła.

Czytaj też: Zandberg i Olko chcą kontroli NIK w Polskiej Fundacji Narodowej

Dodała, że do rozmowy o zmianach w sądownictwie zaprasza "wszystkich Polaków, ale również polityków".

Beata Szydło wzięła udział w konferencji Polskiej Fundacji Narodowej nt. kampanii informacyjnej dotyczącej wymiaru sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA