REKLAMA

Beata Szydło spotka się z Angelą Merkel. Wśród tematów Nord Stream 2 i uchodźcy

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 lutego 2016 09:18
Beata Szydło spotka się z Angelą Merkel. Wśród tematów Nord Stream 2 i uchodźcy Bochenek: "Rozmowy mają także dotyczyć Nord Stream 2 oraz kwestii uchodźców"(fot. youtube/prin. screen. TV Republika)

W piątek (12 lutego) premier Beata Szydło będzie przebywała z wizytą w Berlinie, w poniedziałek (15 lutego) będzie uczestniczyła w spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej w Pradze.  W przyszłym tygodniu  pojawi się także na posiedzeniu Rady Europejskiej – o najbliższych planach premier Beaty Szydło mówił w „Salonie Politycznym” Trójki Rafał Bochenek.

Jak poinformował rzecznik rządu, Rafał Bochenek, w najbliższy piątek (12 lutego),  Beata Szydło spotka się z premier Angelą Merkel i niemieckimi dyplomatami.

- Myślę, że wizyta potwierdzi nasze dobre, partnerskie relacje, wbrew temu, co się przedstawia w mediach. W tym roku obchodzimy srebrny jubileusz naszego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Chcemy to w jakiś sposób uczcić i podtrzymywać dobre relacje z Niemcami – informował Bochenek.

Jak mówił, podczas wizyty w Niemczech poruszone zostaną najbardziej palące problemy. – Przedmiotem dyskusji z przedstawicielami dyplomacji niemieckiej i panią Angelą Merkel będą m.in. Polacy mieszkający w Niemczech. Ważne jest, aby zapewnić wsparcie państwa niemieckiego dla Polaków, również pod względem socjalnym – mówił Bochenek.

Dodał, że rozmowy mają także dotyczyć Nord Stream 2 oraz kwestii uchodźców. - Chcemy mieć jak najlepsze relacje z Niemcami i do tego będziemy cały czas dążyć. I na tym powinniśmy się skupić, abyśmy się po partnersku, podmiotowo, traktowali również w ramach struktur Unii Europejskiej. Ważny jest problem uchodźczy, który wspólnie z Niemcami powinniśmy rozwiązać. To również będzie przedmiotem rozmów – dodał rzecznik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA