REKLAMA

Beata Szydło spotka się z Fransoisem Hollandem

  • Autor: GP
  • 07 października 2016 06:44
Beata Szydło spotka się z Fransoisem Hollandem Jednym z tematów, którym miał się zająć w relacjach polsko-francuskich Francoisa Hollande jest sytuacja polskich przewoźników w Calais. (Fot.: Flickr, Jean-Marc Ayrault, CC2.0)

Jednym z tematów, który może być poruszony podczas spotkania, może być sytuacja polskich przewoźników w Calais.

Kancelaria Premiera RP informuje, że w przyszłym tygodniu (13 października) ruszą polsko-francuskie konsultacje międzyrządowe. Te spotkania w Warszawie poprowadzą premier Beata Szydło i prezydent Francji Francoisa Hollande, który będzie w Polsce z dyplomatyczną wizytą.

Przywódcy mieli okazję ostatni raz rozmawiać w Bratysławie na szczycie nadzwyczajnym Unii Europejskiej. Wówczas w stosunkach dwustronnych poruszyli, między innymi temat sytuacji w portowym mieście Calais.

W tym kluczowym, transportowym punkcie między kontynentem a Wielką Brytanią, dochodzi regularnie do ataków migrantów na przewoźników, w tym Polaków.

Czytaj: Czy Francja może opuścić UE tak jak Wielka Brytania?

- Pan prezydent zadeklarował sprawdzenie tego problemu i oczywiście podjęcie odpowiednich kroków - mówiła premier Szydło w Bratysławie w połowie września.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA