REKLAMA

Beata Szydło spotka się z prezydentem Niemiec

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 17 czerwca 2016 09:13
Beata Szydło spotka się z prezydentem Niemiec Premier Beata Szydło spotka się w piątek (17 czerwca) z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

• Premier Beata Szydło spotka się w piątek (17 czerwca) z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem.
• Tematem rozmów będą m.in. kwestie europejskie, polityka bezpieczeństwa oraz współpraca dwustronna.
• Wizyta prezydenta Gaucka stanowi część obchodów 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Spotkanie premier Szydło i niemieckiego prezydenta będzie okazją do wymiany zdań na temat współpracy partnerskiej i otwartej współpracy polsko-niemieckiej, w kontekście 25-rocznicy dobrosąsiedzkich stosunków - informuje KPRM.

Premier oraz prezydent Joachim Gauck omówią także kwestie europejskie, w tym problem kryzysu migracyjnego, Brexit oraz sytuację na Ukrainie. Tematem polsko-niemieckich rozmów będzie również polityka bezpieczeństwa i zbliżający się szczyt NATO w Warszawie.

Jak przypomina KPRM, wizyta Prezydenta Joachima Gaucka 17 czerwca w Warszawie jest jego piątą wizyta w Polsce. Stanowi ona (w powiązaniu z wizytą Prezydenta RP w Berlinie) część obchodów 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Elementem obchodów są także polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe, które odbędą się 22 czerwca w Berlinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA