REKLAMA

Beata Szydło spotkała się z polskimi europosłami

  • Autor: PAP/GP
  • 19 stycznia 2016 12:24
Beata Szydło spotkała się z polskimi europosłami Premier w Strasburgu w towarzystwie polskich polityków i europosłów (fot. witter.com/PremierRP)

· Premier Beata Szydło na spotkaniu z polskimi europosłami wyraziła nadzieję, że wtorkowa (19 stycznia) debata w PE nt. sytuacji w Polsce będzie rzeczowa i merytoryczna.
· Premier przekonuje, że przyjechała, ażeby w konstruktywnym dialogu rozwiać wszystkie wątpliwości jakie ma Komisja i unijne instytucje.

Beata Szydło rozmawiała z polskimi europosłami z różnych frakcji (tzw. Klub Polski w PE), po spotkaniu z przewodniczącym PE Martinem Schulzem.

- Dzisiaj jest ważny dzień dla Polski, dla mnie również. Mam nadzieję, że w rzeczowej, merytorycznej rozmowie będziemy mogli porozmawiać o sprawach, które budzą zainteresowanie tutaj, w europarlamencie - zwróciła się do polskich eurodeputowanych.

Przeczytaj relację po spotkaniu Beaty Szydło z przewodniczącym PE.

- W swoim wystąpieniu przedstawię fakty, postaram się wyjaśnić wątpliwości, które się pojawiają. Mam nadzieję, że z drugiej strony, ze strony europarlamentu pojawi się rzeczowa i merytoryczna dyskusja. Przyjechaliśmy tutaj po to, żeby w konstruktywnym dialogu rozwiać wszystkie wątpliwości - powiedziała szefowa polskiego rządu.

Podkreśliła, że ważne jest to, że spotkali się przedstawiciele różnych ugrupowań.

- To jest nasza wspólna, polska sprawa. Rząd polski bierze odpowiedzialność za polskie sprawy. Dlatego tutaj jestem. Uważamy, że ta debata jest zupełnie niekonieczna, że nie ma żadnych podstaw, żeby ta debata tutaj w europarlamencie się odbywała - zauważyła.

O godz. 12.30 premier Szydło ma zaplanowaną rozmowę z Bertem Koendersem, ministrem spraw zagranicznych Holandii, która obecnie pełni przewodnictwo w Radzie UE. Ok. godz. 16.00 rozpocznie się główny punkt wizyty - debata w PE na temat sytuacji w Polsce.

We wtorek (19 stycznia) po południu odbędzie się debata poświęcona sytuacji praworządności i ograniczeń wolności prasy w Polsce. Debatę rozpoczną oświadczenia holenderskiego ministra spraw zagranicznych, Berta Koendersa (w imieniu Rady), pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Fransa Timmermansa i premier Beaty Szydło

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA