REKLAMA

Beata Szydło straci stanowisko? Tego chce połowa Polaków

 • Autor: MN
 • 06 listopada 2017 10:38
Beata Szydło straci stanowisko? Tego chce połowa Polaków Czy szefowa rządu straci stanowisko? (fot. Beata Szydło, PTWP)

Czy Beata Szydło powinna stracić stanowisko premiera? Okazuje się, że wielu Polaków odpowiada na to pytanie twierdząco.

W sondażu przeprowadzonym przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej" zapytano Polaków, czy Beata Szydło wciąż powinna stać na czele rządowej koalicji. Połowa ankietowanych stwierdziła, że powinna stracić funkcję premiera. 30 proc. uważa, że premier zdecydowanie powinna stracić swoje stanowisko, natomiast 20 proc. odpowiedziało, że raczej powinna je stracić.

Przeciwnego zdania jest 35 proc. Polaków. Wśród zwolenników Beaty Szydło 20 proc. powiedziało, że powinna zdecydowanie zostać, a 16 proc. – że raczej powinna zostać. 14 proc. ankietowanych nie ma zdania.

To nie jest rząd autorski

Rekonstrukcja rządu jest pewna. W poniedziałek (6 listopada) minister Mariusz Błaszczak na antenie Radia Zet odniósł się do tej kwestii. Powiedział, że w sprawie rekonstrukcji rządu odbędą się konsultacje z koalicjantami. Jednocześnie zaprzeczył, aby to premier była jedyną osobą, która może dokonać zmian w rządzie.

- Ja mówiłem wielokrotnie, że rząd jest rządem PiS, nie jest rządem autorskim – powiedział minister Błaszczak.

Zaznaczył jednak, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • NaPochybelPo 2017-11-07 09:29:34
  Do :-): Połowa ankietowanych to nie połowa Polaków. Czy to tak trudno zrozumieć antypolskim trolom?! Wg nowoczesnej mniejszości niemieckiej zakochanej w traktatach unijnych słuchających objawień Merkelowej i bezrefleksyjnie akceptującej jej rozkazy prawdziwy Polak pluje na swoją flagę, nienawidzi wszystkich wierzących rodaków, gardzi chrześcijańskimi wartościami i nigdy nie broni narodowej racji stanu na forum unijnym. Tak tak...
 • :-) 2017-11-07 08:41:05
  Do Policzmy Głosy: Tak tak, ponad połowa Polaków to wrogowie Polski bo nie zgadzają się z Rydzykiem, jego sługa Kaczyńskim i sługami tego sługi czyli PISem. Prawdziwy Polak musi chodzić do Kościoła, nienawidzić wszystkich cudzoziemców, w szczególności innowierców i zamykać oczy na wszystkie draństwa które jako naród popełniliśmy w naszej historii.
 • gienek1356 2017-11-07 06:01:28
  cytujecie sadaze firm zakledanych przez wrogow Polski sa one nieprawdziwe
 • Madera 2017-11-06 18:28:30
  A BEATKA to taka Polka ?! Jak macie jeszcze jakiś cień rozumu to pomyślcie....Jaki Premier POLSKI POZWOLIŁBY NA TO CO SIĘ NADAL DZIEJE....TO SĄ ŻYDZI !
 • Policzmy Głosy 2017-11-06 15:18:58
  Do :-): Czytaj ze ZROZUMIENIEM! Połowa ankietowanych! I to jest zapewne ta antypolska mniejszość .
 • :-) 2017-11-06 13:20:12
  Sprawa jest jasna, połowa Polaków jest za zrzuceniem ze stanowiska marionetki a postawieniem osoby która naprawdę decyduje.
 • POLAK prawdziwy 2017-11-06 11:00:54
  jaka polowa POLAKOW???czy moze stronnikow niemickich!!!albo polowa popow,to sie mozna zgodzic.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA