REKLAMA

Beata Szydło uważa, że dywersyfikacja dostaw energii to wielkie wyzwanie dla kraju

  • Autor: PAP/GP
  • 02 lutego 2016 16:12
Beata Szydło uważa, że dywersyfikacja dostaw energii to wielkie wyzwanie dla kraju Premier Beata Szydło i szefowa rządu Norwegii Erna Solberg (fot. twitter.com/PremierRP)

• Premier Beata Szydło była gościem w Oslo, w stolicy Norwegii. Wizyta odbyła się we wtorek (2 luty).
• Beata Szydło rozmawiała z szefową rządu Norwegii Erną Solberg i poruszyła w czasie wizyty temat dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych do Polski.

- Bardzo poważnie traktujemy wyzwanie, które stoi przed Polską, czyli dywersyfikację źródeł energii - powiedziała we wtorek w Oslo premier Beata Szydło. Inwestycja w szelfie norweskim jest w naszej ocenie dobrą drogą - powiedziała szefowa polskiego rządu.

Przeczytaj: Jak KW chce odchudzić administrację?

- Zdając sobie sprawę, że Polska jest państwem, które jeszcze przez wiele lat musi opierać się na węglu, który jest naszym głównym surowcem energetycznym, poszukujemy jeszcze innych możliwości. Tutaj inwestycja w szelfie norweskim jest w naszej ocenie dobrą drogą - powiedziała premier Szydło na wspólnej konferencji prasowej z szefową rządu Norwegii Erną Solberg.

Wyraziła nadzieję, że podczas rozmów w Oslo zostanie "wydyskutowany" biznesowy kontrakt między firmami i współpraca będzie możliwa. W polskiej delegacji jest m.in. szef PGNiG Piotr Woźniak.

PGNiG pozwało Gazprom. Przeczytaj.

Beata Szydło powiedziała, że rozmowy z premier Norwegii dotyczyły trzech głównych tematów; oprócz gospodarczych było to także bezpieczeństwo związane m.in. z problemem migrantów, a także sprawy Polonii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA