REKLAMA

Beata Szydło, w mocnych słowach o relacjach polsko-unijnych

  • Autor: PAP/GP
  • 13 stycznia 2016 13:38
Beata Szydło, w mocnych słowach o relacjach polsko-unijnych Premier w czasie środowego (13 stycznia) wystąpienia w sejmie (fot. twitter.com/PremierRP)

• "Nie będziemy prowadzić polityki zagranicznej na kolanach" mówiła Beata Szydło.
• Premier zabrała głos na koniec debaty sejmowej, w której mówiono o polityce zagranicznej.
• Beata Szydło wypomniała opozycji, że w analogicznych sytuacjach nikt nie skarżył się na nich do instytucji europejskich.
• Podkreśliła, że ustawy budzące sprzeciw nie zostały zakwestionowane przez instytucje międzynarodowe.

- Nie będziemy prowadzić polityki zagranicznej na kolanach - podkreśliła premier Beata Szydło. - Partnerstwo w UE będziemy traktować nie jako przywilej, lecz nasze prawo - zapowiedziała.

Szydło zabrała głos na zakończenie środowej debaty w sejmie nt. informacji dot. sytuacji międzynarodowej, polskiej polityki zagranicznej, wzajemnych relacji Polski z Unią Europejską. Jak zaznaczyła, podczas niej padło wiele słów istotnych dla Polaków.

Komisja Europejska o sytuacji w Polsce. Przeczytaj więcej tutaj.

- Wybory demokratyczne w Polsce odbyły się i Polacy zdecydowali, że to PiS i Zjednoczona Prawica będzie realizowała przez cztery lata program, którego chcą Polacy. Rozumiem, szanowni państwo, że wy tego nie akceptujecie, ale nie mówcie, że to jest protest Polaków, to jest wasz protest, ugrupowań, które nie mogą się z tym pogodzić - zwróciła się Szydło do polityków opozycji.

Dodała, że wierzy, iż jej wtorkowe spotkanie z szefami klubów i postawa przedstawicieli klubów nie było wyłącznie teatrem politycznym, tylko rzeczywistą troską o Polskę.

PSL krytykuje premier i większość rządzącą za wygłoszone opinie.

- Chodzi o to, żebyśmy mogli mówić jednym głosem w ważnych dla Polski sprawach - podkreśliła.

Szydło odniosła się do wypowiedzi polityków opozycji, które padły podczas środowej debaty i odnosiły się do łamania demokracji.

- Przypomnijcie sobie Jastrzębie i protest górników, policję, która do nich strzelała. Przypomnijcie sobie, jak przedstawiciele służb wchodzili do jednej z redakcji tygodnika, który pisał nieprzychylne teksty na temat rządu. Przypomnijcie sobie, jak był aresztowany młody chłopak, który wyrażał nieprzychylne opinie na temat ówczesnego prezydenta. Przypomnijcie sobie, dlaczego śledczy byli zainteresowani dziennikarzami i ich rodzinami - powiedziała.

- To są fakty z waszych rządów. Nikt z nas nie biegł wtedy do Brukseli na skargę, nie organizował buntów i manifestacji, w których kroczył na pierwszych szeregach - dodała.

Szydło podkreśliła, że żadna z ustaw przyjęta przez parlament w tej kadencji nie została zakwestionowana przez instytucje europejskie.

- Jeżeli państwo uważacie, że można w ten sposób realizować tę misję, którą pełnicie w imieniu obywateli, że jesteście tu po to, żeby w ważnych sprawach dla Polski nie szukać konsensusu, ale tylko i wyłącznie wyrażać własne frustracje, poprzez ciągłe burzenie porządku rzeczy w Polsce, to jest to zła droga - nie idźcie nią - zwróciła się do opozycji Szydło.

Szydło powiedziała też o przyszłotygodniowej debacie w PE dot. sytuacji w Polsce.

- Polska jest niesłusznie oskarżana i pomawiana przez media zagraniczne, polityków zagranicznych, a wy milczycie. Nie liczcie, że pojadę tam i będę pokornie słuchać tego, co mówi się przeciwko Polsce. Będę mówić o faktach i bronić z całą determinacją polskiego imienia - zapowiedziała.

- Nie liczcie na to, że będziemy prowadzić politykę zagraniczną na kolanach, że nasze partnerstwo w UE będziemy traktować jako szczególny przywilej. To jest nasze prawo, a nie przywilej - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Damian 2016-01-13 15:31:32
    7Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!! Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA