REKLAMA

Beata Szydło w orędziu: Chcecie protestować? Protestujcie, ale szanujcie rodaków

  • Autor: jm
  • 17 grudnia 2016 21:02

- Chcecie maszerować, maszerujcie. Chcecie protestować - protestujcie, ale szanujcie przekonania innych. Szanujcie swoich rodaków - powiedziała Beata Szydło podczas specjalnego wystąpienia w sobotę wieczorem (17 grudnia).

- Sytuacja wywoływania przez opozycję skrajnych emocji politycznej, z którą wczoraj mieliśmy do czynienia, nie ma nic wspólnego z obecną kondycją naszego kraju - powiedziała premier Beata Szydło odnosząc się do piątkowych (16 grudnia) wydarzeń z Sejmu i sprzed Sejmu oraz sobotnich manifestacji nie tylko w Warszawie, ale i w kilku innych miastach Polski. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Czytaj też: Prezydent Duda apeluje o uspokojenie nastrojów. Jest gotowy na mediacje

Beata Szydło wspomniała w swoim wystąpieniu, że prezes PiS, Jarosław Kaczyński zaproponował spotkanie marszałka senatu z przedstawicielami mediów. - Liczę na jego pozytywne efekty. Ja również będę chciała podjąć działania, by polska debata polityczna mogła opierać się na dialogu - zapewniła premier. - Polacy zasługują na spokój, bezpieczeństwo i stabilizację - dodała Szydło.

Czytaj też: Manifestacja opozycji przed Pałacem Prezydenckim i Sejmem

Premier powiedziała również, że opozycja, która patrzy władzy na ręce jest solą demokracji. - Niestety dziś takiej nie ma. Krzyk i wrzask nie zastąpią dobrych pomysłów dla obywateli - podkreśliła. - Chcecie maszerować, maszerujcie. Chcecie protestować - protestujcie, ale szanujcie przekonania innych. Szanujcie swoich rodaków, nie odmawiajcie innym praw, o które sami się upominacie. Takie działanie dewastuje społeczne zaufanie, solidarność, niszczy demokrację, uderza w jej podstawy. Rujnuje nas jako naród, jako wspólnotę - powiedziała premier.

Całe wystąpienie możecie obejrzeć poniżej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kwpp 2016-12-18 09:07:39
    Beatka mówi że tyle zrobili ,tylko że prawda jest taka że na tym skorzystali tylko nieroby i patologia.Niech powie co zrobili dla ludzi normalnie pracujących ,płacących podatki itp. Oczywiście że oprócz zafundowanych podwyżek nic więcej...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA