REKLAMA

Beata Szydło w Parlamencie Europejskim: Nic nie przemawia za tym, by oceniała nas Komisja Europejska

  • Autor: PAP/GP
  • 19 stycznia 2016 19:39
Beata Szydło w Parlamencie Europejskim: Nic nie przemawia za tym, by oceniała nas Komisja Europejska Szefowa rządu mówiła, że jest gotowa informować o Polsce. Podkreślała, że wartością nadrzędną jest przyszłość UE. (fot. facebook.com)

Polska nie zasługuje na to, by w tej chwili być oceniana przez Komisję Europejską; w Polsce nie są łamane prawa człowieka ani zasady demokratycznego państwa prawa - powiedziała premier Beata Szydło we wtorek w PE podczas debaty o sytuacji w Polsce.

- Ta dyskusja jest dla nas wszystkich kłopotem - co zostało też wskazane przez pana prof. Legutko. Jest kłopotem, z którym ja też mam kłopot, ze względu na to, że nie zgadzam się na to, by Komisja Europejska zastosowała w stosunku do Polski taką decyzję, jaką podjęto - mówiła premier po wysłuchaniu wystąpień europosłów.

Premier nawiązała do ubiegłotygodniowej decyzji KE, która postanowiła rozpocząć wobec Polski procedurę ochrony praworządności w związku z reformą Trybunału Konstytucyjnego - pierwsza faza procedury polega na dialogu i wymianie informacji z polskim rządem.

- Uważam, że Polska nie zasługuje na to, by w tej chwili być oceniana przez KE, bo nie są w Polsce ani łamane prawa człowieka, ani zasady demokratycznego państwa prawa, a wszystkie sprawy, które są w tej chwili realizowane, realizowane są zgodnie z konstytucją, z ustawami i traktatami Unii Europejskiej - oświadczyła Szydło.

Szefowa rządu mówiła, że jest otwarta na informowanie o Polsce. Podkreślała, że jej zdaniem wartością nadrzędną jest przyszłość UE i wszyscy członkowie europarlamentu powinni się troszczyć, aby instytucje, które tworzą UE pracowały jak najlepiej oraz "odważnie" mówić o ich kompetencjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA