REKLAMA

Beata Szydło: W środę spotkanie z szefami resortów, m.in. MON i MSWiA

  • Autor: PAP/MN
  • 17 stycznia 2017 11:55
Beata Szydło: W środę spotkanie z szefami resortów, m.in. MON i MSWiA Premier powiedziała, że ministrowie przedstawią propozycje nowych działań. (fot. twitter)

• Od środy 18 stycznia, przez dwa tygodnie będzie trwał przegląd resortów.
• Ministrowie przedstawią propozycje nowych działań, które będą realizowane przez rząd.
• Informację przekazała premier Beata Szydło podczas konferencji z dziennikarzami 17 stycznia.

"Od środy rozpoczynam, razem z ministrami, przegląd resortów, będę spotykać się przed najbliższe dwa tygodnie z szefami poszczególnych resortów, będziemy omawiać to, co zostało zrealizowane, (będziemy rozmawiać) również na tematy, które wynikają z tego, czego nie podjęto, będziemy starali się szukać przyczyn ewentualnie tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku" - powiedziała szefowa rządu we wtorek na konferencji prasowej.

Jak dodała, "ministrowie przedstawią propozycje nowych działań, które będą realizowane przez rząd".

"Przegląd resortów, który będzie odbywał się tutaj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie również dobrą okazją do tego, aby zdać sprawozdanie Polakom z tego, co zostało już zrobione, ale przede wszystkim, żeby powiedzieć, co zostanie zrobione w tym roku" - powiedziała szefowa rządu.

Poinformowała, że rozmowy rozpoczną się w środę od spraw bezpieczeństwa. "Bezpieczeństwo to jest nasz priorytet, to jest w tej chwili jedno z najważniejszych zadań, bezpieczeństwo szeroko rozumiane, ale dotyczące zarówno tego codziennego życia polskich rodzin, polskich obywateli, ale również bezpieczeństwo w wymiarze szerszym" - podkreśliła Szydło.

Zapowiedziała, że w środę odbędzie spotkanie z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem i z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem.

Ale to nie wszyscy ministrowie z którymi spotka się premier.

"Jutro będziemy rozmawiać z panią minister Rafalską o kierunkach i zadaniach również w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej" - powiedziała Szydło.

Poinformowała, że również w środę będzie "na spotkaniu pan minister Konstanty Radziwiłł, więc będzie to też okazja do tego, abyśmy przedstawili kierunki, które przyjmiemy w służbie zdrowia w tym roku".

Premier dodała, że po każdym ze spotkań, które odbędą się w ramach przeglądu resortów, będzie chciała spotkać się dziennikarzami, "żeby poinformować, o tym jakie zostały wyznaczone kierunki w poszczególnym resorcie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA