REKLAMA

Beata Szydło wręczyła Nagrody Animus Fortis

  • Autor: AT
  • 09 marca 2018 11:51
Beata Szydło wręczyła Nagrody Animus Fortis Beata Szydło (fot.premier.gov.pl)

W piątek (9 marca 2018 r.), podczas III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress) w Katowicach wicepremier Beata Szydło wręczyła Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch).

Inicjatorem przyznania Nagród Animus Fortis jest Wojskowy Instytut Medyczny, który uhonoruje w ten sposób osoby i instytucje mające istotny wpływ na kształtowanie pozytywnego wizerunku służb ratowniczych oraz ich funkcjonowanie.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach:

  • Dla ratownika – za osobiste męstwo w czasie akcji ratowniczej
  • Dla przedstawiciela instytucji, która znacząco przyczyniła się do wdrożenia zmian pozwalających skuteczniej ratować ludzkie życie.

- Osoby i instytucje nominowała do nagrody Kapituła złożona z 13 członków. Swoich przedstawicieli do niej delegowali m.in. Premier, Minister Obrony Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Zdrowia. Dzięki temu mamy szansę na to, że Animus Fortis stanie się prestiżową, ponadresortową nagrodą - mówi gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.

Nagroda - statuetka, będąca miniaturą projektu "Pomnika Sanitariusza" -nawiązuje do najlepszych tradycji służb medycznych, które przed II wojną światową miał uhonorować "Pomnik Sanitariusza".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA