REKLAMA

Beata Szydło: wyciągamy wnioski z błędów; realizujemy nasze zobowiązania

  • Autor: PAP/rs
  • 25 października 2017 17:26
Beata Szydło: wyciągamy wnioski z błędów; realizujemy nasze zobowiązania Premier Beata Szydło przekonywała, że rząd przez minione dwa lata udowodnił, że "daje radę". Fot. KPRM/P. Tracza

Wyciągamy wnioski z błędów i konsekwentnie realizujemy to, do czego się zobowiązaliśmy - powiedziała premier Beata Szydło w środę na spotkaniu z mieszkańcami Siedlec. Dziękowała też Polakom za ich wsparcie dla realizacji programu "dobrej zmiany".

Premier przypomniała, że dwa lata temu PiS wygrał wybory parlamentarne. - Polacy zaufali PiS, tym ludziom, którzy (pracowali) bardzo ciężko, nie tylko w kampanii parlamentarnej, ale też w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy, a wcześniej przez wiele, wiele lat, dzięki naszemu liderowi - człowiekowi, dzięki któremu zwyciężyliśmy, dzięki któremu to wszystko się stało, dzięki panu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu - stworzyliśmy drużynę, która zwyciężyła - mówiła szefowa rządu.

Podkreśliła, że w programie przygotowanym przez PiS, który obecnie jest realizowany, zostały zawarte "wszystkie troski i bolączki", ale też "nadzieje i marzenia" Polaków.

- Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim Polakom za tamten dzień sprzed dwóch lat, za zaufanie, którym nas państwo obdarzyliście, za to, że wasze głosy przełożyły się na zwycięstwo - mówiła Szydło. Dziękowała też za wsparcie dla realizacji programu "dobrej zmiany".

Premier przekonywała, że rząd przez minione dwa lata udowodnił, że "daje radę". - Choć nie jest tak, że nie popełniamy błędów, bo zawsze (tylko) ten kto nic nie robi, nie popełnia błędów. My te błędy popełniamy i też pewnie mogliśmy wiele rzeczy zrobić lepiej, czy szybciej, ale z tych błędów wyciągamy wnioski i konsekwentnie realizujemy to, do czego się zobowiązaliśmy - zapewniła.

- Na półmetku rządów, półmetku kadencji, mogę powiedzieć, że praktycznie większość reform, które zadeklarowaliśmy (...) zostało już rozpoczęta, zakończona, lub właśnie jest wprowadzana w życie. Ostatnie dwa lata kadencji, które przed nami, będą konsekwentną realizacją tego planu, który musimy dokończyć - zadeklarowała premier.

2 lata temu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, zdobywając 235 mandatów poselskich i 61 senackich, co pozwoliło na samodzielne rządy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA