REKLAMA

Beata Szydło: Zachowanie praw nabytych dla obywateli Polski w Wlk. Brytanii to priorytet

  • Autor: PAP/EM
  • 19 stycznia 2017 13:25
Beata Szydło: Zachowanie praw nabytych dla obywateli Polski w Wlk. Brytanii to priorytet Negocjacje będą odbywały się pomiędzy 27 państwami Unii Europejskiej i Wielką Brytanią (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Warunek zachowania praw nabytych dla obywateli polskich, przebywających w Wielkiej Brytanii jest w tej chwili warunkiem podstawowym; jest to najważniejszy priorytet w negocjacjach - podkreśliła w czwartek (19 stycznia) premier Beata Szydło. Nie widzimy tutaj pola do ustępowania - dodała.

Na konferencji w KPRM premier była pytana przez dziennikarzy o rozmowę telefoniczną z premier Wielkiej Brytanii, która odbyła się w środę na prośbę strony brytyjskiej i miała związek z przedstawionym we wtorek przez premier Theresę May planem Brexitu i przyszłych relacji Londynu z UE.

Premier Szydło powiedziała, że w rozmowie z premier May podkreśliła, że "prawa nabyte polskich obywateli, którzy mieszkają w tej chwili w Wielkiej Brytanii i pracują tam, są rzeczą podstawową w negocjacjach". "Tę kwestie będziemy bardzo mocno podnosić i nie widzimy tutaj pola do ustępowania" - powiedziała Szydło.

"Dla Polski warunek zachowania praw nabytych dla obywateli polskich, przebywających w Wielkiej Brytanii jest w tej chwili warunkiem podstawowym i najważniejszym priorytetem w negocjacjach z Wielką Brytanią, które się będą toczyły" - zaznaczyła premier Szydło.

Szefowa polskiego rządu dodała, że premier May "stwierdziła, że ona oczywiście rozumie i przyjmuje stanowisko Polski". "To jest dopiero pierwszy etap właściwie rozmowy przez negocjacjami, więc sądzę, że ten punkt będzie na pewno bardzo ważnym w tych naszych negocjacjach. Umówiłyśmy się, że to będzie jeden z pierwszych punktów, który będzie negocjowany" - powiedziała premier Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA