REKLAMA

Beata Szydło zainauguruje projekt współpracy ze stroną kościelną ws pomocy humanitarnej

  • Autor: PAP/JS
  • 27 lutego 2017 16:12
Beata Szydło zainauguruje projekt współpracy ze stroną kościelną ws pomocy humanitarnej Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Premier Beata Szydło w środę (1 marca) zainauguruje projekt współpracy ze stroną kościelną w zakresie niesienia pomocy humanitarnej - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rzecznik rządu poinformował na briefingu prasowym, że w środę o godz. 13 w kancelarii premiera odbędzie się konferencja prasowa na temat działań rządu w zakresie pomocy humanitarnej świadczonej na rzecz osób poszkodowanych w wyniku działań zbrojnych m.in. w Syrii.

Według Bochenka, na konferencji zostanie zainaugurowana współpraca ze stroną kościelną w ramach kolejnych działań humanitarnych. "Ten projekt już od kilku tygodni był konsultowany wspólnie ze stroną kościelną. W środę pani premier Beata Szydło ten projekt właśnie zainauguruje" - powiedział rzecznik rządu.

"My pomoc uchodźcom niesiemy, chcemy nią nieść i będziemy ją nieśli. Zdajemy sobie sprawę, że tego problemu nie należy lekceważyć, ta pomoc nie powinna być niesiona incydentalnie, ale tutaj są potrzebne systemowe rozwiązania, które będą działaniami realnymi i rzeczywiście skutecznymi" - powiedział Bochenek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • sonia1940 2017-02-28 16:48:39
    Niech każda parafia weżmie jedną rodzinę i odpowiedzialność za nią
  • kościelna skarbonka 2017-02-28 11:23:34
    Następny parawanik żeby zasłaniać pompowanie kasy podatników na konta kościoła rzymskokatolickiego. Kler się odwdzięczy przy wyborach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA