REKLAMA

Beata Szydło zapewnia, że Polska będzie dbać o emigrantów z kraju

  • Autor: PAP/GP
  • 04 lutego 2016 07:48
Beata Szydło zapewnia, że Polska będzie dbać o emigrantów z kraju - Możecie liczyć na wsparcie i zrozumienie waszych problemów ze strony rządu. - mówiła Beata Szydło w Londynie. (fot.: twitter.com/PremierRP)

• Premier Szydło zapewniła, że Polska będzie chronić Polaków żyjących za granicą i postara się zabiegać o ich właściwe traktowanie.
• Możecie liczyć na wsparcie rządu i zrozumienie waszych problemów - zapewniła premier.
• Wypowiedź miała miejsce podczas spotkania z Polakami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii. Beata Szydło spotkała się z Polonią w ambasadzie RP w Londynie 3 lutego.

- W tej chwili Polska ma rząd, który stawia na swoich sztandarach hasła wolnościowe, solidarnościowe, patriotyczne. Dla nas jest ważne, żebyśmy mogli o sobie mówić, że jesteśmy dumnym polskim narodem, który ma państwo, z którym liczą się wszyscy w Europie i na świecie - powiedziała Beata Szydło.

Dodała, że rząd jest zdeterminowany, żeby przeprowadzić zmiany, które były deklarowane w trakcie kampanii wyborczej.

Zaznaczyła, że Polacy w Wielkiej Brytanii zaświadczają o tym, że wiara w to, co się czyni, oraz patriotyzm są fundamentami budowy tożsamości narodowej.

- W Polsce, naszej ojczyźnie, jest miejsce dla każdego Polaka, bez względu na to, czy mieszka w kraju, czy za granicą - zadeklarowała.

Przeczytaj: Beata Szydło w Paryżu.

- Możecie liczyć na wsparcie i zrozumienie waszych problemów ze strony reprezentowanego przeze mnie rządu. Polska będzie chronić Polaków mieszkających za granicą i zabiegać o ich właściwe traktowanie. Mówię to także w kontekście obecnej debaty przed referendum o pozostanie Zjednoczonego Królestwa w UE. Mam nadzieję, że kierowany przeze mnie rząd sprawi, że będziecie postrzegać Polskę jako dynamiczny kraj, stwarzający perspektywy i szanse na rozwój i spełnienie indywidualnych aspiracji - powiedziała.

Premier Szydło apelowała do Polonii o wsparcie i promocję tegorocznego szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na początku zgromadzeni w ambasadzie odśpiewali Rotę. Wcześniej wznosili okrzyki "Beata!", zaintonowali również "Sto lat".

Do Londynu premier Szydło przyjechała bezpośrednio z Paryża, gdzie rozmawiała z prezydentem Francji. W czwartek w Londynie premier weźmie udział w konferencji darczyńców dla Syrii. Wśród gości, którzy potwierdzili udział, jest ponad 70 szefów rządów i państw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA