REKLAMA

Beata Szydło złożyła wyrazy współczucia poszkodowanym i rodzinom ofiar trzęsienia ziemi ze Włoszech

  • Autor: PAP/AT
  • 29 sierpnia 2016 12:09
Beata Szydło złożyła wyrazy współczucia poszkodowanym i rodzinom ofiar trzęsienia ziemi ze Włoszech Wyrażamy solidarność ze społeczeństwem włoskim, które mimo chwil smutku i bólu wykazuje nieustanną siłę do walki ze skutkami tragedii - powiedziała Beata Szydło (fot.premier.gov.pl/P. Tracz/KPRM)

Wyrazy najgłębszego współczucia złożyła w poniedziałek (29 sierpnia) premier Beata Szydło poszkodowanym i rodzinom ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło centralne Włochy.
Szefowa rządu wpisała się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie Włoch w Warszawie.

"Pragnę przekazać w imieniu Rządu Rzeczpospolitej Polskiej i w swoim własnym wyrazy najgłębszego współczucia poszkodowanym i rodzinom ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło Centralne Włochy" - napisała szefowa rządu.

Premier wpisała się do księgi kondolencyjnej, którą od czwartku można zobaczyć i uzupełnić w ambasadzie Republiki Włoskiej, źródło: twitter.com/premierrp

"Wyrażamy solidarność ze społeczeństwem włoskim, które mimo chwil smutku i bólu wykazuje nieustanną siłę do walki ze skutkami tragedii. Jego odwaga i bohaterstwo, jako wyrazy najwyższego człowieczeństwa, stanowi przykład dla nas wszystkich" - brzmi wpis premier.

W tragedii zginęło co najmniej 291 osób. Ok. 2,5 tys. ludzi pozostało bez dachu nad głową.

W środę nad ranem trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nawiedziło środkowe Włochy. Najciężej dotknięte zostały miejscowości na styku regionów Umbria, Lacjum i Marche. Według włoskiego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii od tego czasu w rejonie nastąpiło ponad 1,3 tys. wstrząsów wtórnych; najmocniejszy - o sile 4,2 w skali Richtera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA