REKLAMA

Będzie dodatkowy dzień posiedzenia Senatu

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lipca 2017 11:15
Będzie dodatkowy dzień posiedzenia Senatu Na dodatkowym posiedzeniu senatorowie mieliby zająć się zmianami w sądownictwie (fot.senat.gov.pl/Katarzyna Czerwińska)

W najbliższy wtorek (18 lipca) będzie dodatkowy dzień posiedzenia Senatu.

• Będzie dodatkowy dzień posiedzenia Senatu.

• Senatorowie mieliby się wtedy zająć zmianami w sądownictwie - poinformował wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (PO).

• Niewykluczone jednak - jak zastrzegł - że oba punkty będą omawiane jeszcze w piątek (14 lipca).

Borusewicz powiedział dziennikarzom po piątkowym posiedzeniu Konwentu Seniorów, że w czwartek otrzymał materiały, z których wynikało, że nowelizacje ustaw o KRS i o ustroju sądów będą omawiane za dwa tygodnie. "A dziś rano przychodząc na Konwent z materiałami dowiaduję się, że będą omawiane na tym posiedzeniu Senatu" - stwierdził.

Po wznowieniu posiedzenia Senatu w piątek marszałek Stanisław Karczewski zaproponował, by do porządku obrad - jako dwa ostatnie punkty - dodać nowelizacje ustaw o KRS i o ustroju sądów. Senatorowie PO zgłosili sprzeciw wobec tej propozycji. "To są przepisy, przy pomocy których likwidowane jest niezależne sądownictwo w Polsce" - mówił Bogdan Klich (PO).

Czytaj też: Wójcik: To nie jest zamach na Sąd Najwyższy

Obecnie trwa przerwa w posiedzeniu Senatu do godz. 11.30., po której ma zostać rozstrzygnięty sprzeciw PO w sprawie uzupełnienia porządku obrad.

Jak powiedział Borusewicz debata na temat obu tych nowelizacji - w przypadku uzupełnienia porządku obrad - odbędzie się zapewne we wtorek. Zastrzegł jednak, że rozpatrzenie obu tych punktów może być odbyć się też wcześniej - jeszcze na piątek. "Wszystko jest możliwe, w sytuacji gdy nie zachowuje się dobrych zwyczajów" - powiedział.

Przed Sejmem i Senatem w piątek zgromadziła się grupa ok. 100-150 osób, reprezentujących m.in. Obywateli RP i KOD, którzy sprzeciwiają się procedowanym w parlamencie zmianom w sądownictwie. Do protestujących wyszedł m.in. wicemarszałek Borusewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA