REKLAMA

Będzie dymisja szefa BOR po niebezpiecznym incydencie z udziałem prezydenta?

 • Autor: PAP
 • 04 marca 2016 22:45
Będzie dymisja szefa BOR po niebezpiecznym incydencie z udziałem prezydenta? Szef MSWiA przyznał, że BOR ma już hipotezę na temat przyczyn zdarzenia. (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak, któremu podlega BOR, powiedział wieczorem w TVN24, że samochód, w którym pękła opona, jest bezpieczny, był używany przez kilka lat i wielokrotnie sprawdzany.

Prezydent uczestniczył w piątek w Karpaczu (woj. dolnośląskie) w mistrzostwach Polski parlamentarzystów i samorządowców w narciarstwie alpejskim.

"W dniu 4 marca, w trakcie przejazdu kolumny specjalnej BOR, w jednym z pojazdów uległa uszkodzeniu opona. Życiu i zdrowiu osób podlegających ochronie BOR nie zagraża niebezpieczeństwo" - napisano w komunikacie Biura Ochrony Rządu.

- Najważniejsze jest to, że nikt nie ucierpiał, ale to oczywiście nie powinno się wydarzyć - powiedział minister Błaszczak.

Błaszczak powiedział, że przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane. - Szef BOR-u powołał komisję, która dokładnie sprawdzi zarówno to, czy były odpowiednie przeglądy przeprowadzane, co się mogło wydarzyć pomiędzy tą podróżą a użytkowaniem samochodu. To wszystko zostanie bardzo skrupulatnie wyjaśnione - zapowiedział.

Dopytywany o ewentualną dymisję szefa BOR, jeśli komisja wykaże zaniedbania w Biurze, Błaszczak odpowiedział, że wskazani zostaną odpowiedzialni za błędy i za zaniechania, jeżeli takie były.

Szef MSWiA przyznał, że BOR ma już hipotezę na temat przyczyn zdarzenia, ale nie chciał o niej mówić, argumentując, że nie jest ona jeszcze sprawdzona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • mp 2016-03-19 15:13:56
  co to za prezydent???? robi z z niczego kłopot zamiast zajac sie likwidacja pisu i sam powinien odejsc !!! brak klasy i cala ta jego pisoska reszta . jezdzi za NASZE pieniadze na narty jak mu nie wstyd?!?!?! niech dalej je za NASZE pieniadze i rozbija sie po gorach na narty. TOTALNY BRAK KLASY jak i ta cala reszta pisu ,ale jeszcze tylko 3.5 roku i bedzie normalnie w Polsce. pekla opona i ten ktory oszczedza spowodowal ze opona zamiast 600 zl bedzie kosztowac 6000000000 zł, prezydent mij klase i odejdz daj nie kompromityj NAS Polakow
 • prawda jest okrutna! 2016-03-06 16:53:12
  Dziwy zbieg okoliczności w czym już PiS doświadczenie mają, nie wyjaśniona afera FOZ gdzie, znikały milionami pieniądze dolary bez pokwitowania-brali, kradli-kasę PC(PIS dawne Porozumienie Centrum) . W związku z toczącym się postępowaniem w celu przerwania łańcucha dochodzenia w sprawie, na prostej drodze do Zakopianki w samochodzie prezesa FOZ eksplodowało koło, zginął na miejscu, ekspertyzy wskazały iż, w wentylu był mikro ładunek. Jedna sitwa koryta się trzyma kasa, ludzi mają zawsze w "D" przecież to też, autorzy najsłynniejszej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin na "B" budowlane gdzie, właściciele gruntów nawet niebyli stronami postępowania "Podlasie, Lubelszczyzna" itd.
 • Sowizdrzal 2016-03-06 12:04:41
  Jakby Duda sobie za nasze pieniadze na nartach nie jeździł to by fujara nie wypadł z drogi . A tak pomnik postawią z napisem "pamiętamy 4.03.2016 i co miesiąc kwiaty bedą składać w asyście honorowej
 • Zygmunt 2016-03-05 07:49:38
  Drogie są te wszystkie wycieczki naszych polityków . Kolumna samochodów , obstawa BOR . I nie dotyczy to tylko Dudy ale wszystkich.
 • guma pęka 2016-03-05 06:46:05
  Mi kiedyś pękła prawa przednia na autostradzie przy około 160. Opona była 4 letnia z dobrym bieżnikiem Goodyear UG7. I nikt nie podawał się do dymisji. Na szczęście mi udało się "kulturalnie" zjechać na pas awaryjny bez fikołków. Tak to jest jak się jeździ po polskich dziurach. Któraś była pewnie na tyle duża że zostawiła po sobie piętno na oponie i po czasie się to odezwało w taki właśnie sposób.
 • lech1 2016-03-05 05:16:27
  Teoria spisku juz dziala Kogos wywala tam z roboty itd itd
 • Taka jest prawda 2016-03-05 00:43:14
  Bylo to niebezpiecznie przy duzej predkosci,ale w ten sposob nasz Prezydent zobaczyl jak borykaja sie na codzien rodacy na Polskich drogach i w jakim stanie drogi platne sa serwisowane,REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA