REKLAMA

Będzie jeszcze jedno posiedzenie Senatu. Kiedy głosowanie Trybunału?

  • Autor: dima
  • 24 grudnia 2015 00:19
Będzie jeszcze jedno posiedzenie Senatu. Kiedy głosowanie Trybunału? Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (fot.:ipn.gov.pl)

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski po Konwencie Seniorów Senatu poinformował dziennikarzy, że głosowanie w sprawie zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym prawdopodobnie o godzinie drugiej 24 grudnia.

Na Konwencie zdecydowano, że w czasie poprzedzającej głosowanie debaty, senatorowie mają po dziesięć minut na swoje wypowiedzi i później dodatkowo po pięć minut. Stanisław Karczewski poinformował, że będzie jeszcze jedno posiedzenie Senatu w tym roku. Senatorowie spotkają się 30 grudnia.

O wyniku głosowania poinformujemy rano.

W nocy w senacie trwała debata na temat nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Komisja zarekomendowała przyjęcie ustawy bez poprawek. Przed Senatem wystąpił m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Minister przyznał, że większość prawników jest przeciwna nowelizacji ustawy. Zdaniem ministra spowodowane jest to obawami przed zmianami proponowanymi przez PiS. Senatorowie wyraźnie są już zmęczeni sprawą.

- Ustawa PiS to próba podważenia autorytetu Trybunału Konstytucyjnego. Straciliśmy pezydenta jako autorytet, który stoi na straży Konstytucji. Pani premier Szydło obiecała nowe standardy, a teraz każe nam pracować pracować - powiedziała senator Barbara Zdrojewska z PO.

- Mamy do czynienia z histerią. Panowie, to żałosne, ten spektakl, który się rozgrywa. Mało tego, jest szkodliwy w kontekście tworzenia złej opinii o Polsce, którą podgrzewacie - stwierdził z kolei senator PiS Jan Maria Jackowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA