REKLAMA

Będzie kolejny protest. Obywatele RP chcą przekroczyć ustawione przed Sejmem barierki

  • Autor: PAP/JS
  • 17 lipca 2017 21:17
Będzie kolejny protest. Obywatele RP chcą przekroczyć ustawione przed Sejmem barierki Spróbujemy we wtorek przekroczyć barierki ustawione przed Sejmem i tam protestować - dodał lider Obywateli RP (fot. Arkadiusz Marchewka/twitter)

Chcemy wezwać obywateli, by we wtorek (18 lipca) stanęli w obronie polskich niezawisłych sądów - zapowiedział lider stowarzyszenia Obywatele RP Paweł Kasprzak. Spróbujemy we wtorek przekroczyć barierki ustawione przed Sejmem i tam protestować - dodał.

Lider stowarzyszenia zapowiedział na konferencji przed Sejmem, że działacze jego ugrupowania będą próbowali przekroczyć we wtorek barierki ustawione przed Sejmem. "My będziemy - mówię w imieniu Obywateli RP - będziemy próbowali przekroczyć te barierki, co już robiliśmy, pokazując współobywatelom, mam nadzieję skutecznie, że te barierki istnieją wyłączenie w naszych głowach" - powiedział.

Jak mówił "stawka jest wielka", dlatego zaapelował, żeby we wtorek przed Sejmem pojawiło się jak najwięcej ludzi. "Im więcej nas będzie, tym łatwiej i tym bardziej pokojowo uda się zorganizować protest raczej tam, po drugiej stronie barierek, a nie tu" - stwierdził Kasprzak.

"Chcemy wezwać polskich obywateli do tego, żeby we wtorek stanęli w obronie polskich niezawisłych sądów, w najszczerszym i najgłębszym przekonaniu, że to co robimy tu, przed polskim Sejmem to obrona polskiej niepodległości" - mówił Kasprzak.

Elżbieta Podleśna (Ogólnopolski Strajk Kobiet) oceniła, że zmiany, które PiS chce wprowadzić to "zamach". "To jest pożar Polski, nam się pali dom. W tym momencie nie ma znaczenia kto ma jaki mundur, kto ma jaką plakietkę, kto się skąd wywodzi. My się wszyscy w tej chwili rzucamy na pomoc sobie nawzajem, bo nasze wolności obywatelskie - a w szczególności kobiet - są zagrożone" - powiedziała.

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus dodała, że "każdy z nas wsadza do kieszeni swoje logo i swoje ego". "Teraz jest ten moment, kiedy musimy działać wszyscy, wspólnie dla naszego dobra, a naszym dobre jest wolna ojczyzna. Więc zrobimy wszystko aby pozostała wolna" - powiedziała.

"Nie możemy pozwolić na dewastację polskiej demokracji, żeby Sąd Najwyższy został zaanektowany przez PiS" - powiedziała z kolei rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska.

Współprzewodnicząca Partii Zieloni Małgorzata Tracz zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy, by zwołał spotkanie m.in. wszystkich partii opozycyjnych, rządu, organizacji samorządowych i środowiska prawników. Jak mówiła celem takiego spotkania byłoby, aby wspólnie przekonać, że proponowane przez PiS zmiany "nie są dobre i żeby prezydent Duda pokazał, że jest prezydentem wszystkich Polek i Polaków a nie tylko wyborców Prawa i Sprawiedliwości".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Bronic POLSKI. 2017-07-17 21:21:00
    Tak wszyscy bronic POLSKI przed Zdrajcami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA