REKLAMA

Będzie kompromis ws. sędziów Trybunału? Decyzję podejmie prezydent

  • Autor: AT
  • 24 listopada 2015 13:12
Będzie kompromis ws. sędziów Trybunału? Decyzję podejmie prezydent - Duda zajmie się kwestią Trybunału Konstytucyjnego - mówi Andrzej Dera (Andrzej Duda, fot.facebook)

- Andrzej Duda po powrocie z Chin zajmie się kwestią Trybunału Konstytucyjnego – poinformował prezydencki minister Andrzej Dera.

- Po powrocie z Chin pan prezydent rozstrzygnie tę sprawę. Zostały popełnione poważne błędy przy tej ustawie z czerwca, którą przyjęła Platforma. My kończymy analizę prawną. Pan prezydent wróci z Chin, przedstawimy mu raport z analizy i podejmie decyzję - czy kompromisową czy nie - powiedział Dera, pytany przez radiową Trójkę o sprawę możliwego kompromisu w kwestii wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Obecnie urzędnicy kancelarii prezydenta przygotowują raport na temat ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, którą w czerwcu uchwaliła Platforma Obywatelska. Prezydent do tej pory nie przyjął ślubowania trzech sędziów Trybunału, twierdząc, że ich wybór został dokonany z wadą prawną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA