REKLAMA

Będzie nowa ekspertyza ws. wypadku rządowego samochodu w Oświęcimiu

  • Autor: aw/PAP
  • 20 kwietnia 2017 07:34
Będzie nowa ekspertyza ws. wypadku rządowego samochodu w Oświęcimiu Po wypadku Beata Szydło przebywała tydzień w szpitalu (fot.:KPRM/twitter.com)

Trwa analiza materiałów wideo z miejsca lutowego wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Będą kolejne przesłuchania.

• Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prowadzącej śledztwo w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu wynika, że wystąpi o kolejną ekspertyzę dotyczącą obrażeń kierowcy rządowej limuzyny.

• Posiada także harmonogram kolejnych czynności. Kolejne przesłuchania świadków odbędą się 26 kwietnia i 9 maja.

Od 24 kwietnia ruszą ponowne przesłuchania 10 funkcjonariuszy BOR-u, obecnych na miejscu wypadku i przesłuchanych bezpośrednio po wypadku. Przesłuchania odbędą się w kancelarii tajnej krakowskiej prokuratury. Potrwają na 28 kwietnia. Będzie w nich uczestniczył obrońca 21-letniego kierowcy, podejrzanego o spowodowanie wypadku.

Na terenie Warszawy przesłuchany zostanie 11. funkcjonariusz - poszkodowany w wypadku szef ochrony premier. Prokuratura zamierza wystąpić o kolejną ekspertyzę, dotyczącą stanu jego zdrowia i doznanych obrażeń. Potrzeba taka wyłoniła się w toku śledztwa - poinformowano PAP w prokuraturze.

Kolejne przesłuchania świadków odbędą się 26 kwietnia i 9 maja w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. W tych dniach zaplanowano przesłuchanie pięciu świadków; zarówno pacjentów z położonego nieopodal miejsca wypadku ośrodka leczenia uzależnień, jak i innych świadków wypadku.

Jak informowała prokuratura, trwa analiza materiałów wideo z miejsca wypadku, w ramach której ustalani są ewentualni świadkowie i numery rejestracyjne samochodów. Powstaje także sporządzana przez analityków swoista mapa z miejsca wypadku, na którą nanoszone się lokalizacje poszczególnych świadków i szczegóły ich relacji. Zeznania wszystkich świadków i cały zgromadzony materiał dowodowy zostaną przekazane do biegłych, którzy na tej podstawie sporządzą opinię - rekonstrukcję przebiegu wypadku. Zakończenie śledztwa planowane jest do końca czerwca.

Przebieg wypadku

Do wypadku doszło 10 lutego w Oświęcimiu. Policja podała, że rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo.

W wyniku wypadku poważne obrażenia ciała, utrzymujące się dłużej niż 7 dni, odnieśli premier i jeden z funkcjonariuszy BOR - szef ochrony Beaty Szydło. U drugiego funkcjonariusza BOR - kierowcy pojazdu - stwierdzono lżejsze obrażenia. Beata Szydło do 17 lutego przebywała w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

14 lutego prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku usłyszał kierowca fiata Sebastian K. Kierowca nie przyznał się do winy, prokuratura nie podawała treści jego wyjaśnień. Śledztwo w tej sprawie prowadzi zespół trojga prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Nadzór nad śledztwem sprawuje Prokuratura Regionalna w Krakowie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • prawica 2017-04-20 12:45:11
    Łatwej byłoby podpowiedzieć sierotom jak eskortować najważniejsze głowy w Państwie, nie stwarzając zagrożenia na drogach publicznych. Wszyscy komentują, zaś nikt jak dotąd nie wysuną rozsądnej alternatywy na rozwiązanie problemu.
  • Jaki koszt tych wycieczek 2017-04-20 11:10:07
    Ciekaw jestem ilu borowców za każdym razem odwozi do domu panią premier. Może taniej by było do ochrony jej prywatnych wyjazdów do męża dać pułk wojska ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA