REKLAMA

Będzie nowe święto? Pomysł PSL ma poparcie PiS

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl (GP)/AT
  • 15 września 2017 08:12
Będzie nowe święto? Pomysł PSL ma poparcie PiS 12 lipca być może będziemy obchodzić Dzień Walk i Męczeństwa Wsi Polskiej (fot.pixabay.com)

PSL chce by 12 lipca był dniem pamięci o męczeństwie polskiej wsi. Głosowanie w sprawie ustanowienia nowego święta odbędzie się w piątek (15 września) w Sejmie.

Jest wysoce prawdopodobne, że kalendarz świąt narodowych wzbogaci się o kolejny dzień. W piątek (15 września), w ostatni dzień posiedzenia Sejmu, najprawdopodobniej będzie głosowana propozycja PSL. Święto będzie uhonorowaniem mieszkańców polskich wsi, którzy w trakcie II wojny światowej doświadczali brutalności wojennych czasów.

Oficjalna nazwa dnia najprawdopodobniej będzie brzmiała: "Dzień Walk i Męczeństwa Wsi Polskiej".

O propozycji mówiło się od pewnego czasu, ale trafiła na obrady Sejmu i w piątkowy blok glosowań dość niespodziewanie.

Święto ma przypadać na dzień 12 lipca.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polska świętami stoi 2017-09-15 09:35:21
    Bardzo dobrze. Powinno być jak najwięcej świąt kościelnych i państwowych. W każdym tygodniu co najmniej dwa święta i tylko trzy dni pracy a wtedy będziemy najbogatszym krajem świata z wypoczętymi obywatelami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA