REKLAMA

Będzie nowy Kodeks pracy. Kiedy?

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (JM)/AT
  • 29 marca 2017 10:37
Będzie nowy Kodeks pracy. Kiedy? Nowy kodeks pracy w marcu przyszłego roku? Rząd będzie się starał dotrzymać terminu. (fot. Shutterstock)

Rząd będzie chciał dotrzymać 18-miesięcznego terminu wprowadzenia nowego kodeksu pracy. Niewykluczone, że niektóre przepisy będą wprowadzane w życie w odrębnych projektach nowelizacji.

• Kodeks pracy dotyczy ok. 16 mln zatrudnionych w Polsce osób i pracodawców.

• Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy zakończyła już prace np. nad przepisami dotyczącymi równego traktowania.

• Z informacji dziennika wynika również, że już uzgodnione przez Komisję kwestie mogą być wprowadzone w życie w odrębnych projektach nowelizacji. Pozwoli to zaoszczędzić czas.

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy rozpoczęła opracowywanie projektów zbiorowego i indywidualnego kodeksu pracy w październiku 2016 r. Termin zakończenia prac planowany jest na marzec przyszłego roku. Wiele wskazuje na to, że rząd będzie chciał tego terminu dotrzymać, dlatego też - jak informuje "DGP" - KKPP rozważa przygotowanie projektów ustaw, które wdrożą przygotowane propozycje zmian w kodeksie pracy.

Czytaj też: Rząd o kodeksie pracy

W ten sposób rozwiązania, które są już uzgodnione i nie wzbudzają kontrowersji, mogłyby wejść w życie wcześniej, bez konieczności czekania na opracowanie pozostałych części nowego kodeksu. Chodzi m.in. o przepisy dotyczące odpowiedzialności pracowników, równego traktowania w zatrudnieniu, urlopów - czytamy w "DGP".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA