REKLAMA

Będzie śledztwo dotyczące inwigilacji mediów

  • Autor: GP
  • 17 czerwca 2016 12:24
Będzie śledztwo dotyczące inwigilacji mediów Bogdan Święczkowski jest prawnikiem, prokuratorem. W latach 2006-2007 był szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Teraz jest prokuratorem krajowym. (fot.:youtube.com)

• Prokurator krajowy, Bogdan Święczkowski zapowiedział, że część decyzji śledczych z okresu rządów PO-PSL już doczekała się reinterpretacji.
• Mowa zwłaszcza o postępowaniach dotyczących przestępstw gospodarczych.
• Prokurator zapowiedział też długie i żmudne zbadanie domniemanej inwigilacji dziennikarzy za rządów koalicji obecnych partii opozycyjnych.

Przepytywany w piątkowym (17 czerwca) wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" prokurator krajowy Bogdan Święczkowski zapowiedział poważne dochodzenie, którego centrum będzie inwigilacja dziennikarzy.

Po zmianie władzy prokuratura zaczyna też sprawdzać szereg decyzji o umorzeniach lub wprost odmowy podejmowania śledztw w sprawach gospodarczo-finansowych. - Od dwóch miesięcy w Prokuraturze Krajowej działa departament do spraw przestępczości gospodarczej. Ci prokuratorzy podjęli już kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset, decyzji dotyczących ponownego prowadzenia umorzonych wcześniej spraw - mówi na łamach gazety Święczkowski.

Czytaj: Kiedy można będzie wylegitymować się telefonem?

Zapytany o jedną z kluczowych tez audytu rządów PO-PSL odnośnie służb, tzw. inwigilację dziennikarzy, prokurator zapowiedział poważne zbadanie tej bulwersującej sprawy:

- Będzie prowadzone szeroko zakrojone śledztwo w zakresie tzw. inwigilacji mediów. Do tego zadania została już wyznaczona odpowiednia prokuratura. Problem dotyczy jednak nie tylko dziennikarzy - dodawał Święczkowski.

- Ze złożonych zawiadomień wynika, że inwigilowano środowisko obrońców krzyża, a także byłe kierownictwa CBA i ABW, w tym również mnie. W tych wątkach śledztwa będą podzielone między grupy prokuratorów. Materiał ten bardzo jasno pokazuje możliwe patologie i nadużycia poprzedniej władzy. Nie mogę jednak mówić o szczegółach - podkreślił Święczkowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA