REKLAMA

Będzie sprawa Kaczyński kontra Wałęsa

 • Autor: PAP/GP
 • 26 lipca 2017 11:25
Będzie sprawa Kaczyński kontra Wałęsa Jarosław Kaczyński (PiS) jest od lat w sporze o ocenę przeszłości z Lechem Wałęsą. Teraz lider PiS chce przeprosin za ocenę byłego prezydenta o jego rzekomej winie za Smoleńsk i katastrofę TU-154M. (fot.:youtube.com)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pozwał byłego prezydenta Lecha Wałęsę. Zarzuca mu naruszenie dobrego imienia i godności osobistej oraz domaga się przeprosin m.in. za zarzut, że J. Kaczyński jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.

Skan pozwu zamieścił w środę (26 lipca) na portalu społecznościowym Wałęsa. Polska Agencja Prasowa potwierdziła, że Jarosław Kaczyński skierował przeciwko Wałęsie pozew o naruszenie dóbr osobistych.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym przez Wałęsę, Kaczyński domaga się przeprosin za wpisy na Facebooku od czerwca do września 2016 r. Padły w nich ze strony byłego prezydenta zarzuty, że - jak czytamy w pozwie:

"Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.".

źrdóło: .facebook.com/lechwalesa

Kaczyński domaga się też przeprosin za słowa Wałęsy o tym, że nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie. Prezes PiS chce też, by były prezydent przeprosił go za zarzuty wydania polecenia wrobienia go, przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL.

Odpowiadając na pozew w internetowym wpisie na facebooku Wałęsa stwierdził:

Wszystko, co Pan przygotował przeciw mnie na tych 15 stronach pozwu, potwierdzam, niczego się nie wypieram i z niczego nie będę się przed Panem i Pańskimi agentami wyciągniętymi z komuny tłumaczył. Powtórzę uważam, że za śmierć smoleńską odpowiada Pan, bo to Pan realizował swoją obłąkaną wersje walki o władzę. To było tak jak dziś, obłąkana wersja utrzymania władzy z Panem w roli głównej - napisał b. prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Tomek 2017-07-30 20:51:56
  Bolek Wałęsa, niech najpierw odda, politycznie przyznaną mu, Nagrodę Nobla a potem niech się zgłosi prosto do więzienia aby odpokutować i przeprosić Polaków za te wszystkie lata kiedy był przy władzy i okłamywał Naród Polski. Potem dopiero niech sadza do więzienia wyimaginowanych wrogów. A tak w ogóle, to niech się najpierw zgłosi na konsultacje do psychologów i psychiatrów, to ma szansę uniknąć odsiadki w swojej sprawie.
 • kotcichockiego 2017-07-27 11:11:37
  Bolek jak zwykle idzie w zaparte i myśli, że Tusk mu pomoże jak wtedy, kiedy razem obalali Rząd Olszewskiego, co było ewidentne ze strony Bolka a Tusk tylko powiedział "panowie policzmy "głosy". Wałęsa, lepiej by pilnował swoich "wiatrów" a jako przegrany Bolek wtrąca się do polskiej polityki, którą wyprowadził na manowce wokół Moskwy i Berlina, jak był prezydentem zdrajcą Narodu Polskiego. Bolek może sobie krzyczeć w sądzie ale głosu Polaków, nie przekrzyczy.
 • Krynicki 2017-07-26 11:56:11
  jeden drugiego wart, z tym, że jeden ma teraz pełnie władzy. jednemu i drugiemu nie wolno nawac włądzy nawet nad stadem owiec na hali.
 • Mały się stawia 2017-07-26 11:39:38
  Lubi mały człowieczek oczerniać innych ale nie lubi, oj nie lubi prawdy o sobie! Czkam na proces, będzie show na cały świat.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA