REKLAMA

Bezpłatne leki dla seniorów przeszły przez rząd

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: rynekzdrowia.pl
  • 09 lutego 2016 18:59
Bezpłatne leki dla seniorów przeszły przez rząd Lista leków ma być stopniowo rozszerzana. (fot.: flickr.com/CC BY 2.0)

Rada Ministrów przyjęła we wtorek (9 lutego) projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75. roku życia - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra zdrowia, przewiduje, że wszystkie osoby, które ukończyły 75 lat, otrzymają bezpłatnie leki, znajdujące się w odrębnym wykazie na liście refundacyjnej.

- Rozwiązanie to oznacza spełnienie sztandarowej obietnicy złożonej przez premier Beatę Szydło w expose - zapewniło CIR.

Świadczeniobiorcy, którzy ukończyli 75 lat, nabędą uprawnienia do bezpłatnych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych, wymienionych w wykazie ogłaszanym w obwieszczeniu przez ministra zdrowia. Pierwszy taki wykaz minister zdrowia ma ustalić najpóźniej do 1 września br.

Produkty wymienione w wykazie będą objęte refundacją. Lista leków ma być stopniowo rozszerzana. Starszym osobom bezpłatne leki i wyroby medyczne będą mogli przepisywać na receptę lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.

Według CIR ustawa poprawi dostępność do leków i jakość życia seniorów.

- Regulacja ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom seniorów, dla których kwoty wydawane na leki stanowią znaczną pozycję w ich budżetach domowych.

Czytaj więcej na rynekzdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA