REKLAMA

Biegiem uczczą rocznicę Konstytucji 3 Maja i będą promować szczyt NATO

  • Autor: PAP/AS
  • 03 maja 2016 09:32
Biegiem uczczą rocznicę Konstytucji 3 Maja i będą promować szczyt NATO Jak podkreślił, w ostatnich latach tradycją stały się akcje charytatywne. Biorąc udział w 26. Biegu Konstytucji 3 Maja będzie można pomóc pięcioletniemu Emilowi. (fot. Radosław Drożdżewski/Wikipedia/CC BY-SA 4.0)

Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Obrony Narodowej i Korpusu Dyplomatycznego w Warszawie biegiem na dystansie 5 km uczczą 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jednocześnie promować będą lipcowy szczyt NATO na Stadionie Narodowym.

"Grupę łatwo się rozpozna, ponieważ będzie ubrana w okazjonalne koszulki z logotypem szczytu na piersi" – powiedział PAP Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, które jest organizatorem imprezy.

Jak podkreślił, w ostatnich latach tradycją stały się akcje charytatywne. Biorąc udział w 26. Biegu Konstytucji 3 Maja będzie można pomóc pięcioletniemu Emilowi.

"Chłopiec urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Szansą na jego wyleczenie i uratowanie mu życia jest operacja serca w USA. Jeśli 200 zawodników przypnie we wtorek do koszulki kartkę +biegnę dla Emila+ i dotrze z nią do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg chłopca" – poinformował Kuriata.

Start nastąpi o godz. 11 z Al. Hopfera (Park Agrykola). Trasa prowadzi ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego do mety przy Rozbrat. Pół godziny wcześniej pobiegną dzieci ze swoją ulubioną maskotką.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kaer 2016-05-04 12:39:24
    26 bieg konstytucji za nami. Ma on swój klimat, krótki dystans. Dlatego takie budzi zainteresowanie. Do 27 edycji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA