REKLAMA

Bielan o przyszłym Sejmie: powstanie koalicja przegranych partii?

  • Autor: TM
  • 01 października 2015 09:50
Bielan o przyszłym Sejmie: powstanie koalicja przegranych partii? Bielan uznał, że nie wierzy w to, aby Polacy chcieli, aby w Sejmie stworzyła się koalicja z przegranych partii. Fot. facebook.com

Adam Bielan ze Zjednoczonej Prawicy nie wyklucza, że gdyby PiS wygrał wybory, to wówczas mogłaby powstać w Sejmie jedna wielka koalicja anty-PiS składająca się z pozostałych partii. Na antenie TVP Info zapewnił, że „PiS ma zdolności koalicyjne”.

Każda koalicja to jest pewien kompromis, personalny oraz programowy. Dla Polski byłoby lepiej, gdyby cała odpowiedzialność spoczywała na jednej partii - przekonywał Bielan. 

Po raz pierwszy w historii

Uważa, że scenariusz zjednoczenia wszystkich partii przeciw PiS-owi jest możliwy, gdyby partia Kukiza i Korwin-Mikkego nie dostały się do Sejmu.

To by oznaczało, że partia, która wygrywa wybory po raz pierwszy w historii nie tworzy rządu - powiedział Bielan.

"Koalicją strachu”

Uznał, że nie wierzy w to, aby Polacy chcieli, aby w Sejmie stworzyła się koalicja z przegranych partii, którą nazwał „koalicją strachu”.

To byłoby kuriozalne rozwiązanie - stwierdził polityk Polski Razem.

Przekonywał, że PiS „zdolności koalicyjne ma”, a wyborcy oddając głos powinni pamiętać o zgodnej współpracy „rządu i prezydenta”. Przypomniał również, że Andrzej Duda szedł do wyborów z programem zbliżonym do PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Goran 2015-10-07 13:28:59
    To o czym mówi pan Adam to jakaś czarna wizja - nie możemy do tego dopuścić! To totalny absurd!!! Po to jest system proporcjonalny, żeby rządziła parta, która wygrywa i która reprezentuje większość społeczeństwa. Nikt chyba z nas nie chce, aby rządziła nim jakaś rozdrobniona koalicja bez wspólnego zdania po to, by dopchać się do koryta?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA