REKLAMA

Bielan o spotkaniu Kaczyńskiego z Trumpem: Nigdy nie było o tym mowy

  • Autor: PAP
  • 24 czerwca 2017 10:58
Bielan o spotkaniu Kaczyńskiego z Trumpem: Nigdy nie było o tym mowy Donald Trump przyleci do Polski późnym wieczorem 5 lipca. (fot.flickr.com/ Gage Skidmore)

- Nigdy nie było mowy o spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas jego wizyty w Polsce - podkreślił wicemarszałek Senatu Adama Bielan.

- Wszyscy mówią o spotkaniu, którego nie ma, które nigdy nie było planowane i nikt o takie spotkanie nie występował - mówił Adam Bielan w sobotę RMF FM. - Absolutnie nie, (...) nigdy nie było o tym mowy. Gospodarzem spotkania jest prezydent Andrzej Duda - powiedział Bielan odnosząc się do medialnych informacji.

- Prezydent Donald Trump będzie nocował w Polsce i jednak następnego dnia 6 lipca będzie musiał spotkać się z wieloma przywódcami. Najpierw będzie to spotkanie w węższym gronie - bilateralne, z prezydentem Dudą. Potem będzie wiele spotkań bilateralnych z przywódcami, którzy przyjadą na szczyt Trójmorza. Na końcu będzie spotkanie na szczycie Trójmorza i wreszcie o godz. 13 spotkanie z Polakami otwarte dla wszystkich - dodał polityk.

Jego zdaniem, służby dyplomatyczne i amerykańscy politycy "mają nieskrępowany dostęp do Jarosława Kaczyńskiego" i rozmaite ustalenia mogą być toczone "niezależnie od spotkań na szczycie".

Pytany, czy strona polska zabiegała o spotkanie Kaczyńskiego z Trumpem, odparł: "Nigdy nie zabiegaliśmy o krótkie spotkanie, powiedziałbym kurtuazyjne. Każdy, kto zna Jarosława Kaczyńskiego wie, że to jest ostatnia rzecz, której on potrzebuje, więc zupełnie nie wiem skąd te informacje, te fejknewsy się biorą" - podkreślił wicemarszałek Senatu.

Donald Trump przyleci do Polski późnym wieczorem 5 lipca. Planowane jest jego osobiste spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski oraz rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza. Cały program wizyty będzie odbywać się 6 lipca, do wczesnych godzin popołudniowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA