REKLAMA

Biernacki o dymisji szefów: To był nocny zamach na służby bezpieczeństwa

  • Autor: PAP/AT
  • 19 listopada 2015 12:14
Biernacki o dymisji szefów: To był nocny zamach na służby bezpieczeństwa - W państwie demokratycznym jest to nocny zamach na służby - odwołanie szefów służb - powiedział Biernacki (Marek Biernacki, fot.marekbiernacki.pl)

- Pierwszą decyzję premier Szydło po wygłoszeniu expose i uzyskaniu przez jej rząd w Sejmie wotum zaufania jest nocny zamach na służby - stwierdził Marek Biernacki, były koordynator służb.

To reakcja na to, że po tym, gdy w nocy Sejm powołał skład sejmowej komisji ds. służb specjalnych, komisja zebrała i zaraz po ukonstytuowaniu się i wyborze prezydium pozytywnie zaopiniowała wniosek premier Beaty Szydło o odwołanie szefów wojskowych i cywilnych służb specjalnych.

Biernacki powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że pierwszą decyzję premier Szydło po wygłoszeniu expose i uzyskaniu przez jej rząd w Sejmie wotum zaufania jest "nocny zamach na służby". "Bo inaczej tego nie można traktować w państwie demokratycznym, w państwie demokratycznym jest to nocny zamach na służby - odwołanie szefów służb" - dodał. Według niego to "sytuacja bardzo niebezpieczna dla państwa".

"Rozumiem wolę następców, że chcą zmienić szefów służb, niektórzy byli określony czas, ale to powinno się odbywać w sposób nie tylko cywilizowany, ale z punktu widzenia dobra państwa: z przekazywaniem wiedzy, informacji, kompetencji, to nie miało miejsca" - powiedział Biernacki.

Dodał, że "możemy się spodziewać, że dziś wpłyną wnioski o powołanie nowych szefów służb".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA