REKLAMA

Biuro Ochrony Rządu nie ochroni mieszkań byłych prezydentów

  • Autor: MN
  • 01 czerwca 2017 06:23
Biuro Ochrony Rządu nie ochroni mieszkań byłych prezydentów BOR zrezygnował z ochrony mieszkań byłych prezydentów. (fot. Aleksander Kwaśniewski, PTWP)

W ramach oszczędności Biuro Ochrony Rządu rezygnuje z ochrony mieszkań byłych prezydentów RP - donosi "Rzeczpospolita".

Najpierw BOR zrezygnował z ochrony mieszkań byłych prezydentów RP poza granicami kraju, teraz przyszła kolej na kolejne oszczędności – ustaliła „Rzeczpospolita”. BOR nie będzie ochraniać mieszkań Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Ich domy mają być jedynie chronione zdalnym alarmem podpiętym pod system BOR-u.

Nowa zasada nie dotyczy jedynie Lecha Wałęsy, ponieważ Biura Ochrony Rządu nie ma w Gdańsku, więc alarm na nic by się sprawdził, gdyby funkcjonariusze mieli dojeżdżać z Warszawy.

BOR nie odpowiedział dziennikowi wprost, gdy zapytano o powód takiego działania. Kpt. Grzegorz Bilski z biura prasowego BOR powiedział jedynie, że działania Biura są na bieżąco modyfikowane do aktualnych potrzeb i oparte o analizę zagrożeń. Dodał, że szczegółowe informacje są opatrzone klauzulą niejawności. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA