REKLAMA

Błaszczak pochwalił policję i BOR. "Działali profesjonalnie w Piekarach Śląskich"

  • Autor: PAP/GP
  • 24 listopada 2016 09:47
Błaszczak pochwalił policję i BOR. "Działali profesjonalnie w Piekarach Śląskich" Funkcjonariusze działali w ramach rutynowych czynności zabezpieczając wizytę lokalną prezydenta Andrzeja Dudy. (fot.:twitter.com/mswia_gov_pl)

• Funkcjonariusze policji i BOR, zatrzymując w Piekarach Śląskich mężczyznę z niebezpiecznymi narzędziami, wykazali się profesjonalizmem - ocenił w czwartek (24 listopada) szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
• Dodał, że mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty, a całą sytuację oceni sąd.

W środę policjanci sprawdzający teren przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w bazylice w Piekarach Śląskich zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleziono nóż myśliwski i strzykawkę bez igły, wypełnioną cieczą.

Pytany o czynności, które zostaną podjęte wobec zatrzymanego, Błaszczak powiedział na czwartkowej konferencji prasowej: "W Piekarach Śląskich funkcjonariusze polskiej policji i Biura Ochrony Rządu wykazali się profesjonalizmem, wykazali się skutecznością i sprawnością. Został zatrzymany ten człowiek, usłyszał zarzuty, a oceni całą sytuację sąd".

40-letni bytomianin, Aleksander Cz. - według relacji rzeczniczki śląskiej policji - przemieszczał się w pobliżu bazyliki, rozglądał, obserwował przygotowania i drogi przejścia. Zauważyli to policjanci, przez pewien czas go obserwowali. W pewnym momencie mężczyzna wyjął z saszetki strzykawkę. Wkrótce po tym został zatrzymany. Okazało się, że ma też przy sobie nóż.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA